Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Notowania miedzi najniżej od 8 miesięcy

0
Podziel się

Miedź w dostawach trzymiesięcznych kosztuje 7077,50 dolarów za tonę.

Notowania miedzi najniżej od 8 miesięcy
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)
bErmBbOt

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają i są najniższe od 8 tygodni z powodu ocen, że amerykańska Rezerwa Federalna rozpocznie wcześniej niż to oceniano wygaszanie programu stymulowania gospodarki USA.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 7.077,50 USD za tonę, po spadku o 0,6 proc. Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na grudzień staniał o 0,7 proc. do 3,2130 USD. Miedź w dostawach na styczeń na giełdzie metali w Szanghaju staniała o 1,1 proc. do 50.940 juanów (8.362 USD) za tonę.

Prezes Fed z Atlanty Dennis Lockhart ocenił we wtorek, że redukcja zakupu obligacji przez Fed mogłaby się rozpocząć już w przyszłym miesiącu.

bErmBbOv

_ - Na rynek znów powróciły obawy, że Fed wcześniej, niż to oceniano, rozpocznie wygaszanie swojego programu wsparcia gospodarki USA _ - mówi Hwang Il Doo, starszy trader Korea Exchange Futures Co. w Seulu.

Analitycy oceniają, że Fed zdecyduje się na stopniowe ograniczenie programu stymulowania amerykańskiej gospodarki na posiedzeniu zaplanowanym na 18-19 marca 2014 r. Najbliższe posiedzenie Fed odbędzie się 17-18 grudnia.

bErmBbOW
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)