Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Notowania miedzi w Londynie spadają przed decyzją Fed

0
Podziel się

Część analityków ocenia, że amerykański bank centralny może już teraz rozpocząć ograniczanie swojego programu wspierania gospodarki.

Notowania miedzi w Londynie spadają przed decyzją Fed
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)
bEqKCfSJ

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają przed decyzją Fed w sprawie polityki monetarnej - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 7270,00 USD za tonę, po spadku o 0,3 procent.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na marzec tanieje o 0,3 proc. do 3,3200 USD. Miedź w dostawach na luty na giełdzie metali w Szanghaju bez zmian - nadal po 51 tys. 460 juanów za tonę (8475 USD).

Część analityków ocenia, że Fed może już teraz rozpocząć ograniczanie swojego programu wspierania gospodarki.

bEqKCfSL

Posiedzenie Fed, na którym decydowana będzie przyszłość programu luzowania ilościowego, rozpoczyna się we wtorek, a decyzja ogłoszona będzie dzień później. Amerykański bank centralny obecnie skupuje miesięcznie aktywa warte 85 mld USD, w tym obligacje skarbowe warte 45 mld USD oraz obligacje MBS za 40 mld USD.

_ - Inwestorzy na razie zajmują pozycję poczekamy-zobaczymy do czasu aż poznają decyzję Fed _ - mówi Hiroyuki Kikukawa, ekonomista Nihon Unicom Inc. w Tokio.

bEqKCfTm
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)