Notowania

ropa naftowa
22.10.2013 08:40

Notowania ropy poniżej 100 dolarów. Oto powód

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku są poniżej 100 USD za baryłkę. Zapasy surowca w USA są najwyższe od 15 tygodni - podają maklerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Strocchi/CC/Flickr)

Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na listopad, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 98,85 USD, po spadku o 37 centów. Brent w dostawach na grudzień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 8 centów, do 109,72 USD za baryłkę.

W poniedziałek Departament Energii USA podał, że zapasy ropy wzrosły w USA w ubiegłym tygodniu o 4 mln baryłek do 374,5 mln b. To ich najwyższy poziom od 15 tygodni. Analitycy szacowali, że w ub. tygodniu zapasy ropy w USA wzrosły o 3 mln baryłek.

Raport o zapasach ropy, który zwyczajowo Departament Energii USA (DoE) podaje co tydzień w środę, nie ukazał się w ubiegłym tygodniu z powodu przerwania pracy przez niektóre instytucje rządowe 1 października. Również DoE nie działał przez ostatnie kilkanaście dni.

_ - Dane DoE pokazują, że zapasy ropy rosną, i jest to tradycyjne zjawisko w tym okresie roku, bo zbliża się okres zimowy _ - mówi Jonathan Barratt, wydawca _ Barratt's Bulletin _. Od początku tego roku ropa w USA zdrożała o 7,8 procent.

Tagi: ropa naftowa, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz