Notowania

ceny ropy
10.03.2011 09:12

Obawy o sytuację w Libii ciągną ceny ropy w górę

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji rosną z powodu nasilenia aktów przemocy w Libii i obaw, że dojdzie do zakłóceń w dostawach ropy z Bliskiego Wschodu - podają maklerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jesse B. Awalt/public domain/ DefenseImagery.mil)

*Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji rosną z powodu nasilenia aktów przemocy w Libii i obaw, że dojdzie do zakłóceń w dostawach ropy z Bliskiego Wschodu. *

Na giełdzie ICE Futures Europe w Londynie baryłka ropy Brent w dostawach na kwiecień drożeje o 61 centów do 116,55 USD.

Przywódca Libii Muammar Kadafi ostrzegł w środę, że jeśli Al-Kaida opanuje jego kraj, _ to w całym regionie, aż do Izraela zapanuje chaos _, a exodus imigrantów z Afryki Pn. dotknie też Europę.

Pod raz kolejny przywódca Libii zapowiedział, że nie odda władzy, gdyż - jak oznajmił - to nie on, tylko libijski naród rządzi od 1977 r.

W nadanym przez państwową libijską telewizję przemówieniu do swoich zwolenników Kadafi nazwał władze powstańcze grupą zdrajców.

Z powodu napięcia w Libii eksport ropy spadł o 2/3 - ocenia Międzynarodowa Agencja Energii.

_ - Raporty pokazują, że walki w Libii nasilają się _ - mówi Serene Lim, strateg rynku energii i towarów w Australia & New Zealand Banking Group Ltd. w Singapurze.

_ - Każde zagrożenie kolejnymi wystąpieniami definitywnie wspiera ceny ropy _ - dodaje.

Tagi: ceny ropy, ropa, libia, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz