Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dostawy gazu z rosji
01.02.2010 17:16

PGNiG przywraca pełne dostawy Policom

Pełne dostawach gazu dla Zakładów Chemicznych Police będą przywrócone wieczorem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Zakłady Chemiczne Police)

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zniesie wieczorem ograniczenia w dostawach gazu dla Zakładów Chemicznych Police - poinformował PGNiG.

_ - Wpływ na tę decyzję ma przede wszystkim wzrost temperatur i związane z tym mniejsze dobowe zużycie gazu przez klientów indywidualnych _ - podała spółka w komunikacie. Obecnie zużycie waha się na poziomie 50-54 mln m sześc. na dobę; w ubiegłym tygodniu dobowe zużycie gazu dochodziło do blisko 70 mln m sześc.

Ze względu na niskie temperatury i pustoszejące magazyny gazu, od środy Police otrzymywały tylko 85 proc. zamówionego surowca, na skutek czego produkowały o kilkanaście procent mniej amoniaku i mocznika.

Jak podała rzeczniczka PGNiG Joanna Zakrzewska, we wtorek odbędzie się posiedzenie zarządu spółki. Prezesi zajmą się najprawdopodobniej porozumieniem z Gazpromem.

W środę zarząd PGNiG zawarł porozumienie z Gazpromem Export w sprawie zwiększenia dostaw gazu do Polski do 10,2 mld m sześc. rocznie oraz przedłużenia ich do 31 grudnia 2037 roku. Dokument podpisał też operator polskiego odcinka gazociągu jamalskiego EuRoPol Gaz.

Porozumienie wejdzie w życie po udzieleniu zgód korporacyjnych i zaakceptowaniu przez resort skarbu. Firmy dały sobie na to maksymalnie dwa tygodnie; potem porozumienie musi zaakceptować resort skarbu. Jak powiedział w ubiegłym tygodniu wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski, może to się stać nawet w tym tygodniu.

Historia sporu gazowego

Tagi: dostawy gazu z rosji, pgnig, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, surowce, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz