Notowania

podatek od kopalin
09.10.2014 12:14

Podatek od kopalin. Resort finansów rezygnuje ze zmian

Dochody budżetu państwa z tego podatku wyniosły na koniec sierpnia br. 988,357 mln złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Ministerstwo Finansów, po konsultacji z KGHM, rezygnuje z pomysłu zróżnicowania podatku od wydobycia niektórych kopalin w zależności od jakości wydobywanego urobku rudy miedzi - poinformował wiceminister finansów Janusz Cichoń.

Pomysł takiego zróżnicowania stawek podatku pojawił się podczas prac nad przeglądem funkcjonowania podatku od wydobycia kopalin w kwietniu tego roku.

_ - Nie rozważamy już ewentualnego zróżnicowania wysokości podatku od wydobycia w zależności od jakości wydobywanej rudy miedzi. Konsultowaliśmy i rozmawialiśmy o tym pomyśle z KGHM i spółka uważa, że to komplikowałoby jej sytuację. Stąd nie należy zakładać i my nie przewidujemy żadnych zmian w tym podatku _ - powiedział PAP wiceminister.

Dochody budżetu państwa z tego podatku wyniosły na koniec sierpnia br. 988,357 mln zł. W skorygowanym planie wpływów na 2014 rok MF spodziewa się, że do budżetu trafi w tym roku 1,46 mld zł wobec wcześniej zakładanych 2 mld zł. W przyszłym roku dochody z podatku mają wynieść 1,45 mld zł.

Wysokość zapłaconego podatku od wydobycia niektórych kopalin wyniosła w 2012 roku 1,596 mld zł, natomiast w 2013 r.: 1,856 mld zł.

Tagi: podatek od kopalin, resort finansów, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz