Notowania

miedź
13.12.2010 08:42

Rekordowe ceny miedzi w Londynie

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie podczas tej sesji wzrosły do rekordowego poziomu z powodu odłożenia w Chinach podwyżki podstawowych stóp procentowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe/kghm.pl)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie podczas tej sesji wzrosły do rekordowego poziomu z powodu odłożenia w Chinach podwyżki podstawowych stóp procentowych - podają maklerzy.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na giełdzie metali w Londynie jest wyceniana na rekordowe 9.120,00 USD za tonę, po wzroście o 1,5 procent.

Na giełdzie w Szanghaju tona miedzi w dostawach na marzec zwyżkowała podczas tej sesji o 1,5 proc. do 68.810 juanów za tonę, najwyższego poziomu od miesiąca.

Kontrakty na Comex w Nowym Jorku na miedź drożeją teraz o 1,6 proc. do 4,1795 USD za funt, najwyższego poziomu od maja 2008 r., gdy za funt płacono rekordowe 4,2605 USD.

Rynki zareagowały mocnymi zwyżkami cen surowców po tym, jak centralny bank Chin nie zdecydował się na podwyższenie podstawowych stóp procentowych pomimo wzrostu inflacji do 5,1 proc. w ub. miesiącu.

W piątek bank podwyższył jedynie stopę rezerw obowiązkowych dla banków, o 50 pkt bazowych.

* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
Tagi: miedź, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz