Notowania

ropa naftowa
09.06.2014 08:15

Rosną ceny ropy naftowej na giełdzie w Nowym Jorku

Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na czerwiec, na giełdzie paliw NYMEX jest wyceniana po 102,87 dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(roger_melb/CC/Flickr)

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną po danych z Chin i USA - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na czerwiec, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 102,87 dolarów, po zwyżce o 21 centów.

Brent w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 9 centów, do 108,70 USD za baryłkę.

Generalna Administracja Celna Chin podała, że eksport wzrósł w maju o 7 proc. rdr.

W piątek zaś amerykański Departament Pracy podał, że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych w maju wzrosła o 217 tys., podczas gdy w kwietniu wzrosła o 282 tys., po korekcie w dół z 288 tys., a stopa bezrobocia w USA w maju wyniosła 6,3 proc., wobec 6,3 proc. w kwietniu 2014 r.

Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się stopy bezrobocia w USA na poziomie 6,4 proc. oraz że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrośnie o 215 tys.

Maj był czwartym z rzędu miesiącem, gdy w amerykańskiej gospodarce przybyło ponad 200 tys. miejsc pracy. Od lutego 2010 roku liczba miejsc pracy wzrosła o 8,8 mln.

_ - Dane ekonomiczne, jakie otrzymaliśmy w USA i Chin, są pozytywnym czynnikiem dla rynku ropy _ - mówi Will Yun, analityk rynku surowców w Hyundai Futures Co. w Seulu.

_ - Mamy pozytywne czynniki zarówno po stronie podażowej jak i popytowej jeśli chodzi o paliwa _ - dodaje. _ W tym momencie to wspiera ceny ropy _ - podkreśla.

W piątek ropa w USA zdrożała na NYMEX o 18 centów do 102,66 USD za baryłkę.

Od początku 2014 r. ropa na NYMEX w USA zdrożała o 4,5 proc.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: ropa naftowa, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz