Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spadają ceny ropy na giełdzie w USA

0
Podziel się

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają przed rozpoczynającymi się negocjacjami ws. programu nuklearnego Iranu - podają maklerzy.

Spadają ceny ropy na giełdzie w USA
(roger_melb/CC/Flickr)
bEpWhdLp

Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na listopad, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 102,19 USD, po spadku o 22 centy. Brent w dostawach na listopad na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 16 centów, do 110,88 USD za baryłkę.

W Genewie o godz. 10 rozpoczynają się dwudniowe negocjacje na temat kontrowersyjnego irańskiego programu nuklearnego z udziałem przedstawicieli grupy 5+1 (pięciu stałych członków Rady Bezpieczeństwa - USA, Rosji, Chin, Francji i Wielkiej Brytanii - oraz Niemiec) i Iranu.

Po latach zastoju w tej sprawie i sankcji ekonomicznych nałożonych na Iran pojawiła się nadzieja na postęp wraz z pewnym odprężeniem w stosunkach między Waszyngtonem i Teheranem. Rozmowy mają się odbywać pod przewodnictwem szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton.

bEpWhdLr

Przedstawiciele grupy 5+1 domagają się od Iranu zamknięcia ośrodka wzbogacania uranu w Fordo i przekazania za granicę zasobów uranu wzbogaconego do 20 proc. Tymczasem premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział w poniedziałek, że zmniejszenie presji na Iran w sprawie jego programu nuklearnego będzie _ historycznym błędem _.

Zdaniem szefa izraelskiego rządu należy poczekać, aż nałożone na Iran sankcje odniosą skutek._ - Z rozwiązaniem problemu Iranu to będzie długa sprawa _ - ocenia Ric Spooner, główny analityk rynkowy w CMC Markets w Sydney._ - Inwestorzy będą czekać na wszelkie informacje dotyczące negocjacji _ - dodaje. W poniedziałek ropa na NYMEX zdrożała o 39 centów do 102,41 USD/b.

bEpWhdLS
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)