Notowania

miedź
18.12.2013 08:46

Sprawdź, co dzieje się z cenami miedzi

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają kolejną sesję przed środową wieczorną decyzją Fed w sprawie polityki monetarnej - informują maklerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 7.254,00 USD za tonę, po spadku o 0,3 proc. Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na marzec tanieje o 0,3 proc. do 3,3125 USD. Miedź w dostawach na luty na giełdzie metali w Szanghaju traci 0,5 proc. do 51.180 juanów za tonę (8.429 USD).

Część analityków ocenia, że Fed może już teraz rozpocząć ograniczanie swojego programu wspierania gospodarki. Dwudniowe spotkanie Fed, na którym decydowana będzie przyszłość programu luzowania ilościowego, kończy się w środę, a decyzja zostanie podana o 20.00. O 20.30 rozpocznie się konferencja prasowa szefa Fed Bena Bernanke.

Amerykański bank centralny obecnie skupuje miesięcznie aktywa warte 85 mld USD, w tym obligacje skarbowe warte 45 mld USD oraz obligacje MBS za 40 mld USD.

_ - Inwestorzy niechętnie zajmują pozycje przed ogłoszeniem decyzji Fed _ - mówi Tetsu Emori, ekonomista Astmax Asset Management Inc. w Tokio.

Tagi: miedź, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz