Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sprawdź, co dzieje się z cenami ropy naftowej

0
Podziel się

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną przed popołudniowymi danymi z rynku pracy w USA.

Sprawdź, co dzieje się z cenami ropy naftowej
(Strocchi/CC/Flickr)
bEhigkzp

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną przed popołudniowymi danymi z rynku pracy w USA - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na kwiecień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 101,85 USD, po wzroście o 29 centów. Brent w dostawach na IV na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 30 centów do 108,40 USD za baryłkę.

bEhigkzr

O 14.30 zostanie podana stopa bezrobocia w USA w lutym i liczba utworzonych nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym i prywatnym. Analitycy oceniają, że w ub. miesiącu stopa bezrobocia pozostała na poziomie 6,6 proc., a liczba nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym wzrosła o 149 tys., a w prywatnym o 145 tysięcy.

W czwartek podano zaś liczbę zarejestrowanych nowych bezrobotnych w USA. Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA spadła o 26 tys. wobec poprzedniego tygodnia i wyniosła 323 tys. - poinformował Departament Pracy USA.

Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 336 tys. Liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku wyniosła 2,907 mln w tygodniu, który skończył się 22 lutego - podał Departament Pracy. Tutaj analitycy spodziewali się 2,970 mln osób.

W czwartek ropa w USA zdrożała o 11 centów i kosztowała na zamknięciu sesji 101,56 USD za baryłkę. W ciągu 7 tygodni tego roku, do 28 lutego, ropa w USA zdrożała o 11 procent.

bEhigkzx
bEhigkzS
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)