Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sprawdź, co dzieje się z notowaniami ropy naftowej

0
Podziel się:

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku minimalnie rosną przed popołudniowym raportem o zapasach paliw w USA.

Sprawdź, co dzieje się z notowaniami ropy naftowej
(roger_melb/CC/Flickr)
bEDPdZJx

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku minimalnie rosną przed popołudniowym raportem o zapasach paliw w USA - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na maj na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 99,76 USD, po zwyżce o 2 centy.

Brent w dostawach na maj na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 8 centów do 105,70 USD za baryłkę.

bEDPdZJz

Analitycy oceniają, że w ub. tygodniu zapasy ropy w USA wzrosły o 2,5 mln baryłek. Byłby to już 11. z kolei tydzień wzrostu zapasów surowca.

We wtorek ropa na NYMEX staniała o 1,84 USD do 99,74 USD za baryłkę. W pierwszym kwartale 2014 r. ropa w USA zdrożała o 3,2 proc. z powodu obaw o eskalację kryzysu na linii Ukraina- Rosja.

Szefowie MSZ państw NATO postanowili we wtorek zawiesić wszelką praktyczną współpracę cywilną i wojskową z Rosją oraz pogłębić współpracę z Ukrainą. Sojusz nie potwierdził wcześniejszych doniesień, że Rosja wycofuje swoje siły spod granicy z Ukrainą. Decyzja Sojuszu to konsekwencja kryzysu na Ukrainie i aneksji Krymu przez Rosję.

Tymczasem w Kijowie parlament przyjął we wtorek uchwałę o natychmiastowym rozbrojeniu nielegalnych grup działających na Ukrainie, które m.in. przyczyniły się do obalenia prezydenta Wiktora Janukowycza. Uzasadniono to _ zaostrzeniem się kryminogennej sytuacji _ w kraju.

bEDPdZJF
bEDPdZKa
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)