Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Synerga.fund podpisała term sheet w sprawie połączenia z All In! Games

0
Podziel się:

Synerga.fund podpisała term sheet w sprawie połączenia z Alin Group prowadzącym działalność wydawniczą na rynku gier komputerowych i będącą w trakcie zmiany nazwy na All In! Games, podała Synerga.fund. Po połączeniu Synerga.fund zmieni nazwę i będzie prowadziła działalność w branży gier komputerowych jako wydawnictwo różnorodnych projektów przeznaczonych na konsole i komputery osobiste.

Synerga.fund podpisała term sheet w sprawie połączenia z All In! Games

Zgodnie z term sheet obie spółki oświadczyły, że ich zamiarem jest przeprowadzenie procesu połączenia Synerga.fund (spółka przejmująca) z Alin Group (spółka przejmowana) poprzez przeniesienie całego majątku spółki przejmowanej na spółkę przejmującą za akcje, które spółka przejmująca wyda udziałowcom spółki przejmowanej. Podmiot powstały w wyniku połączenia obu spółek będzie działał pod nazwą All In! Games lub inną wskazaną przez spółkę przejmowaną i zostanie ona określona w planie połączenia.

Podstawę do określenia parytetu wartości obu spółek będzie stanowiła ich wartość określona przez niezależnego, wybranego przez oba podmioty, biegłego rewidenta w terminie do 8 tygodni od dnia podpisania term sheet. W oparciu o wynik wyceny obu spółek, wyniki negocjacji oraz wyniki due diligence zostanie ustalony parytet przydziału akcji, a tym samym struktura akcjonariatu podmiotu powstałego w wyniku połączenia. W celu realizacji transakcji Synerga.fund wyemituje akcje serii B1 w ilości ustalonej w wyniku określenia wartości spółek oraz przy uwzględnieniu ustalonego parytetu wymiany akcji. Spółka po połączeniu będzie prowadziła działalność w branży gier komputerowych jako wydawnictwo różnorodnych projektów przeznaczonych na konsole i komputery osobiste, podano w komunikacie.

"Podpisanie term sheet w sprawie połączenia ze spółką Alin Group Sp. z o.o. działającą w branży gier komputerowych stanowi kolejny ważny krok w kierunku fuzji obu podmiotów. Potencjał połączonej spółki będzie bardzo duży, bowiem z jednej strony będziemy mieli status spółki publicznej, a z drugiej strony dynamicznie rozwijającą się działalność w obszarze wydawania gier na konsole oraz komputery osobiste. Branża gier komputerowych to mocno rosnący i perspektywiczny rynek, dlatego nasza decyzja o połączeniu właśnie z All In! Games ma silne uzasadnienie. Najbliższe tygodnie chcemy przeznaczyć na przygotowanie całej transakcji od strony formalno-prawnej" - powiedział prezes Synerga.fund Tomasz Wykurz, cytowany w materiale.

Podmiot powstały po połączeniu będzie, zgodnie z przyjętą strategią, prowadził działalność w branży gier komputerowych jako wydawnictwo różnorodnych projektów przeznaczonych na konsole i komputery osobiste. Dzięki wsparciu All In! Games wydawane gry otrzymają niezbędne finansowanie dalszej produkcji, profesjonalną kampanię reklamową, kontakt z influencerami, obecność na najważniejszych wydarzeniach branżowych na świecie, a także premierę na wszystkich największych rynkach jednocześnie. Ze względu na realizację kolejnych projektów inwestycyjnych Synerga.fund nie wyklucza powstania grupy kapitałowej, w której poszczególne podmioty będą prowadziły określone rodzaje działalności gospodarczej, wskazano także.

"Wydawnictwo All In! Games zaczyna odgrywać coraz bardziej znaczącą rolę w polskiej branży gier komputerowych. Podmiot ten zbudował bardzo zdywersyfikowane portfolio gier produkowanych przez polskie oraz zagraniczne studia. Pierwsze premiery gier zostały przewidziane już na II kwartał tego roku, a ich potencjalny sukces potwierdzi pozycję rynkową wydawnictwa i efektywność działalności. Model biznesowy oraz posiadane zasoby stanowią naszym zdaniem kluczowe czynniki mogące zadecydować o powodzeniu tego przedsięwzięcia" - dodał Wykurz.

6 marca br. Synerga.fund informowała, że podpisała list intencyjny w sprawie połączenia ze spółką Alin Group. Podpisanie term sheet miało nastąpić do 29 marca 2019 r.

Synerga.fund jest notowana na rynku NewConnect od czerwca 2011 r.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)