Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Szef znanej spółki wprowadził inwestorów w błąd? Jest oskarżony o udział w gangu

32
Podziel się:

Prokuratura oskarża szefa spółki Fachowcy.pl, obecnej na NewConnect do 2020 r., że ten wprowadzał w błąd jej inwestorów. Biznesmen Piotr S. odpiera zarzuty.

Szef znanej spółki wprowadził inwestorów w błąd? Jest oskarżony o udział w gangu
Piotr S. został oskarżony o oszustwo i udział w grupie przestępczej (Adobe Stock)
bEILyCEl

Piotr S. prezes FV od 2013 r. do połowy 2018 r. i jej były największy akcjonariusz, przedstawiał spółkę jako dostawcę technologii sztucznej inteligencji do pozyskiwania przez małe i średnie firmy zleceń z internetu.

S. przekonywał potencjalnych inwestorów, że rozgryzł sposób działania Google’a, dzięki czemu Fachowcy.pl mieli zrewolucjonizować rodzimy rynek reklamy w sieci. Spółka miała docelowo zarabiać na czysto nawet 100 mln zł rocznie i mieć wartość kilku miliardów złotych. Rzeczywistość okazała się brutalna.

bEILyCEn

W praktyce znaczna część papierów nie została nigdy dopuszczona do obrotu ze względu na zastrzeżenia Giełdy Papierów Wartościowych. Dotyczyły one m.in. wyceny wnoszonych do FV aktywów, głównie w postaci udziałów - podaje "Puls Biznesu".

Zobacz także: Lex TVN przejdzie? "Elektorat PiS-u zawyje z radości"

Spółka szybko popadła w kłopoty i już w lutym 2018 r. sąd wszczął wobec niej postępowanie restrukturyzacyjne. "PB" ustalił, że firma "uzdrawiała" się tak, że jej długi systematycznie rosły.

bEILyCEt

Skończyło się na 15 mln zł długów (tylko ZUS i fiskusowi była winna po ponad 2 mln zł), miała też chwile chwały. Wtedy FV wyemitowało obligacje o wartości 3,68 mln zł, z którymi wiążą się cztery zarzuty przedstawione Piotrowi S. przez prokuraturę. .

Co ciekawe, parę tygodni temu ruszył proces w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, która za pomocą fikcyjnych faktur miała wyprowadzić z upadłego Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury (PNI) aż 39 mln zł. W gangu udział miał grać m.in. Piotr S.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEILyCEO
newconnect
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(32)
podatnik
2 miesiące temu
Sarkozy skazany, śp. Madoff zmarł w więzieniu, Krauze w kajdankach,etc, kiedy zobaczę w wolnych mediach(TVN24) wyprowadzanie Solorza-Żaka- Kroka-Podgórskiego czyli cztero-nazwiskowego i tyleż paszportowego pieszczocha Misji Wojskowej w Berlinie Zachodnim w kajdankach za nie rozliczenie się z Akcjonariuszami Elektrimu?
padnie
2 miesiące temu
A kiedy przyjdzie kolej na "trójkąt wrocławski"?
Gość
2 miesiące temu
A kiedy biznesmeni Morawiecki, Szumowski, Sasin odpowiedzą za swoje przywłaszczenia?
bEILyCEP
Cela nr
2 miesiące temu
A Morawiecki kiedy będzie rozkładał się w celi /?
Zawiedziony
2 miesiące temu
Po nagłówku artykułu myślałem że może rzecz o Danielu O. No niestety jeszcze nie tym razem...
...
Następna strona