Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
19.02.2020 10:27

T-Mobile ma umowę dot. dostępu do komercyjnej sieci światłowodowej Inea

Inea i T-Mobile Polska podpisały umowę dotyczącą dostępu do sieci światłowodowej na obszarach, gdzie Inea wybudowała infrastrukturę w ramach inwestycji własnych, podał T-Mobile. Dzięki temu T-Mobile Polska dotrze do kolejnych 300 tys. gospodarstw domowych w Wielkopolsce.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W grudniu 2019 roku Inea oraz TMobile Polska podpisały umowę dotyczącą świadczenia usług w modelu BSA na obszarach drugiego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC2). Teraz doszło do podpisania kolejnej umowy, dotyczącej sieci komercyjnej Inea. W efekcie obu tych działań, T-Mobile będzie mogło świadczyć usługi stacjonarnego dostępu do sieci we wszystkich lokalizacjach, do których dociera infrastruktura światłowodowa Inea" - czytamy w komunikacie.

"Z najlepszej jakości siecią usług mobilnych docieramy do klientów na terenie całego kraju od wielu lat. Dzięki umowie z firmą INEA już za kilka tygodni będziemy mogli zaoferować kolejnym kilkuset tysiącom klientów komplet usług w jakości T-Mobile" - powiedział prezes Andreas Maierhofer, cytowany w komunikacie.

"W grudniu ubiegłego roku zapowiadaliśmy, że współpraca na obszarach objętych POPC2 to dopiero początek. Dzięki podpisanej teraz umowie, za sprawą otwartej sieci światłowodowej, TMobile Polska dotrze do kolejnych 300 tysięcy gospodarstw domowych w regionie. Cieszymy się, że tak ważni dla nas partnerzy decydują się razem z nami wspierać model open-access, nie tylko promując technologię światłowodową, ale także wprowadzając polski rynek telekomunikacyjny na nowy poziom" - skomentował prezes Inea Michał Bartkowiak, cytowany w komunikacie.

Umowa dotycząca udostępniania sieci Inea została podpisana na czas nieokreślony, a uruchomienie usług planowane jest na marzec tego roku, zaznaczono także.

Usługi sieci T-Mobile i Heyah dostępne są na blisko 100% powierzchni Polski. Pierwszym współzałożycielem, a obecnie jedynym właścicielem T-Mobile Polska jest grupa Deutsche Telekom.

Inea to lider usług telekomunikacyjnych w Wielkopolsce oraz jedna z czterech największych sieci kablowych w kraju. Właścicielem Grupy Inea jest Odin Holdings Sarl z siedzibą w Luxemburgu, którego większościowym udziałowcem jest Macquarie European Infrastructure Fund 5.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz