Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Tauron przygotowuje wniosek w sprawie cen prądu. Prezes URE spodziewa się dwucyfrowych wzrostów

16
Podziel się:

Od nowego roku wzrosną rachunki za prąd? To bardzo możliwe. Wiele zależy od wniosków do URE, które będą składać producenci energii. Tauron przyznaje, że jest w trakcie przygotowywania wniosku w sprawie taryf dla gospodarstw domowych.

Tauron przygotowuje wniosek w sprawie cen prądu. Prezes URE spodziewa się dwucyfrowych wzrostów
Od przyszłego roku rachunki za prąd mogą znowu wzrosnąć (Adobe Stock, Proxima Studio)

Wraca powoli temat wzrostu cen prądu. Pod koniec ubiegłego roku największe firmy energetyczne w Polsce składały wnioski do Urzędu Regulacji Energetyki (URE) w sprawie wzrostu taryf. Teraz powinniśmy mieć powtórkę z rozrywki.

Tauron Polska Energia jest w trakcie przygotowywania wniosku w sprawie taryfy G (dla gospodarstw domowych) - poinformował wiceprezes Krzysztof Surma.

- Oczywiście, należy patrzeć na to, co się stało na rynku w stosunku do zeszłego roku. Mamy do czynienia z bardzo istotnym wzrostem cen energii elektrycznej - przyznał Surma podczas telekonferencji.

Dodał, że niedawno prezes URE sygnalizował, że spodziewa się dwucyfrowych wzrostów taryf.

Zobacz także: Najwyższa inflacja od 20 lat. Niepokoi wzrost ceny żywności. „Jeśli to się nie zatrzyma, to może być kiepsko”

- Oczywiście, rozmowy między spółkami, w tym Tauronem Sprzedaż a prezesem URE, będą trwały na jesieni. Po ostatecznym zakontraktowaniu energii przy składanym wniosku, pod koniec października będziemy mniej więcej wiedzieli, jaki to będzie rząd wielkości - wskazał wiceprezes.

Warto przy tym dodać, że Tauron rozmawia też z URE w sprawie zmiany taryfy dystrybucyjnej.

Z informacji przekazanych przez zarząd Tauronu wynika, że należy się spodziewać bardziej ustalenia taryfy na kolejny rok niż przedstawienia nowego modelu na 5 lat. Wynika to głównie z dużej dynamiki zmian na rynku.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Obejmuje swoim zasięgiem 18 proc. powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
giełda
energetyka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(16)
Jan
2 lata temu
Niech to wprowadzą to ludzie wyjdą na ulicę a jak wyjdą to nie bedzie co zbierać
Polak
2 lata temu
Ja bym już radził uciekać z PiSu. Rok, dwa i nie będzie co zbierać.
Kolo
2 lata temu
Władcy z PiS! Gdzie pieniądze ze sprzedaży praw do emisji co2? 20 mld zł w tym roku. Już przejedzone?
Trzy kroki do...
2 lata temu
1. Zamknąć polskie kopalnie węgla. Niech zbankrutują. Importowany węgiel jest jakościowo lepszy i kilkukrotnie tańszy. 2. Przerobić elektrownie węglowe na gazowe. Wydajność energetyczna jest dwukrotnie większa. To etap przejściowy do trzeciego kroku. 3. Rozdać koncesje na budowę elektrowni atomowych przez prywatnych inwestorów. Zrobią to taniej i szybciej niż państwowa spółka, która jest tylko miejscem do dojenia kasy.
Płacimy za ig...
2 lata temu
Cała Unia od dawna idzie w kierunku zielonej energii. Handel emisjami CO2 funkcjonuje od lat. I od kilku lat ceny systematycznie rosną. Nieudolny rząd zamiast zrozumieć potrzebę transformacji energetycznej z uporem maniaka pompuje kasę w nierentowne polskie górnictwo. Płacimy za to wszyscy.