Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Transfer z Pekao do mBanku. Marek Lusztyn dostał zgodę KNF

6
Podziel się:

Marek Lusztyn może pełnić funkcję członka zarządu nadzorującego zarządzanie ryzykiem istotnym w działalności mBanku - poinformowała KNF. Wcześniej pełnił analogiczną rolę w konkurencyjnym banku Pekao.

Transfer z Pekao do mBanku. Marek Lusztyn dostał zgodę KNF
Marek Lusztyn dostał zgodę od KNF na objęcie stanowiska wiceprezesa w mBanku. (mBank, mBank)

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wyraziła zgodę na powierzenie Markowi Lusztynowi funkcji członka zarządu nadzorującego zarządzanie ryzykiem istotnym w działalności mBanku.

Marek Lusztyn został powołany na wiceprezesa ds. zarządzania ryzykiem w mBanku już kilka miesięcy temu - w październiku 2020 roku. Musiał jednak uzbroić się w cierpliwość, bo dopiero teraz będzie mógł oficjalnie przejąć obowiązki, które od 2013 roku pełniła Lidia Jabłonowska-Luba.

KNF kazała na decyzję czekać trochę czasu, choć raczej nie mogła mieć wątpliwości co do kompetencji Lusztyna, bo wcześniej przez kilka lat (od 2017 roku) zarządzał ryzykiem w Pekao.

Co więcej, po rezygnacji z funkcji prezesa Pekao przez Michała Krupińskiego w listopadzie 2019 roku został też prezesem.

Zobacz także: Rzecznik przedsiębiorców o nowych obostrzeniach: pieniądze dla wszystkich

Bankiem Pekao Lusztyn kierował do 22 kwietnia 2020 roku, kiedy to na stanowisku prezesa zastąpił go Leszek Skiba.

Marek Lusztyn to bankowiec z blisko 25-letnim doświadczeniem. To też doktor nauk ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Absolwent programu Executive MBA University of Illinois i Uniwersytetu Warszawskiego, absolwent INSEAD oraz inżynier informatyki.

Karierę zawodową zaczął w Banku Handlowym w Warszawie, gdzie w latach 1996-2000 pracował w departamencie gospodarki pieniężnej oraz skarbu.

Przez kolejne 20 lat związany był z Pekao. W tym przez prawie 10 lat pracował w międzynarodowych strukturach grupy UniCredit (kontrolowała wcześniej Pekao) w Londynie, Monachium i Mediolanie, gdzie odpowiadał za globalne funkcje zarządzania ryzykiem.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
moje zdanie
3 lata temu
Co to za banki, niewiarygodne, łupią klientów opłatami albo iluzjami funduszy. Bank musi być wiarygodny, powiązany z wizja rozwoju kraju, aby ludzie zawierzyli pieniądze do inwestowania, a po 30 latach mogli odzyskać z zyskiem. A banki owszem przyjmą, zainwestują i jak nie masz gwarancji kapitału to znak zapytania.
Yaber
3 lata temu
Jedyny kompetentny prezes w PEKAO za rządów pisuarów, ale nie był z układu więc musiał odejść. Bank stracił na wartości non stop zwolnienie tak wygląda lepsza zmiana w realu.
Katolik
3 lata temu
Następny poplecznik PIS
emigrant
3 lata temu
W krajach zachodnich aby zostac BANKIEM to Spoldzielnie Oszczednosciowe skladaja aplikacje i oczekuja LATAMI aby RZADOWE komisje nadzoru finansowego wyrazily na to zgode przeprowadzajac czeste kontrole finansowe w tych Spoldzielniach. A w Polsce byle "czarownik" otwiera se Bank jak by to bylo stoisko na bazarze. No ale jak sie chamy dorwia do Rzadzenia to tak to wyglada. Znalem jednego co to mial napisane na maszynie do pisania jak to ma otworzyc Bank i jak ma zalozyc Linie Lotnicza obslugiwana przez Antonowy do ktorych beda przylatywac mechanicy z Ukrainy aby robic serwis tych samolotow. No ale juz jest pod stala kontrola w Szpitalu dla umyslowo chorych.
rooo
3 lata temu
Sydek czy nie Sydek?