Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek spożywczy
21.08.2019 11:25

United Beverages wnioskuje do UOKiK ws. przejęcia Sobieski Trade

United Beverages złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad Sobieski Trade, podał Urząd.

Podziel się
Dodaj komentarz
United Beverages wnioskuje do UOKiK ws. przejęcia Sobieski Trade

Wniosek wpłynął 13 sierpnia, sprawa jest w toku.

"Zgłoszenie dotyczy zamiaru przejęcia przez United Beverages S.A. z siedzibą w Toruniu kontroli nad Sobieski Trade Sp. z o.o. z siedzibą w Kołaczkowie, poprzez nabycie od spółki Marie Brizard Wine & Spirits Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 100% udziałów dających prawo do sprawowania wyłącznej kontroli nad tą Spółką (koncentracja w rozumieniu art. 13 ust. 2 pkt 2 ustawy o ochronie konkurencji

i konsumentów)" - czytamy w komunikacie.

United Beverages jest spółką w grupie kapitałowej, bezpośrednio kontrolowaną przez W.C. Holdings Ltd. z siedzibą w Limassol na Cyprze. Grupa kapitałowa, w której skład wchodzi United Beverages obejmuje grupę spółek kontrolowanych przez osobę fizyczną, tj. Williama Vernona Careya, która koncentruje swoją działalność na hurtowej sprzedaży napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Spółki wchodzące w skład grupy kapitałowej (Detal Partner Sp. z o.o., MAC Sp. z o.o., System Sp. z. o.o.) prowadzą działalność w zakresie detalicznej sprzedaży napojów alkoholowych oraz bezalkoholowych poprzez sieć wyspecjalizowanych sklepów detalicznych. Ponadto spółka Detal Partner Sp. z o.o. prowadzi sprzedaż detaliczną w niewyspecjalizowanych sklepach z przewagą żywności, napojów alkoholowych i bezalkoholowych i wyrobów tytoniowych.

Grupa kapitałowa, w której skład wchodzi spółka Sobieski Trade Sp. z o.o. obejmuje grupę spółek kontrolowanych przez osobę prawną, tj. Marie Brizard Wine & Spirits z siedzibą w Paryżu we Francji. Spółka Sobieski Trade Sp. z o.o. bezpośrednio kontrolowana jest przez spółkę Marie Brizard Wine & Spirits Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Grupa kapitałowa prowadzi działalność w zakresie produkcji alkoholu oraz hurtowej sprzedaży napojów alkoholowych i bezalkoholowych.

"Analiza rynku sporządzana przez zgłaszającego zdaje się wskazywać, że koncentracja nie spowoduje żadnych negatywnych skutków dla rynku, w tym konkurentów, kontrahentów i konsumentów" - czytamy także.

Tagi: rynek spożywczy, handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo, uokik
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz