Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

URE: Sprzedawcę gazu zmieniło ponad 24 tys. odbiorców w 2020 r.

1
Podziel się:

Sprzedawcę gazu ziemnego zmieniło ponad 24 tys. odbiorców w 2020 r., o około połowę mniej niż w poprzednich latach, podał Urząd Regulacji Energetyki (URE).

URE: Sprzedawcę gazu zmieniło ponad 24 tys. odbiorców w 2020 r.
(Pixabay)
bEDiErSd

"Od stycznia do końca grudnia 2020 r. na zmianę sprzedawcy gazu zdecydowało się ponad 24 tys. klientów. Jest to wyjątkowo niski poziom zmian w porównaniu do lat ubiegłych - w 2019 r. i 2018 r. sprzedawcę gazu zmieniało co roku ok. 53 tys. odbiorców" - czytamy w komunikacie.

Łącznie od 2007 r. - tj. od początku prowadzenia monitoringu - do końca grudnia 2020 r. sprzedawcę gazu zmieniło 268 956 odbiorców

Liczba zmian w przeliczeniu na układy pomiarowe wyniosła 317 322.

bEDiErSf

"Na swobodę wyboru sprzedawcy wpływa kilka istotnych czynników, m.in.: stopień świadomości klientów i ich motywacja do zmiany sprzedawcy, a także łatwość dokonania zmiany czy dostępność konkurencyjnych ofert na rynku" - podsumowano.

bEDiErSG
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
konsument
8 miesięcy temu
cyt Na swobodę wyboru sprzedawcy wpływa kilka istotnych czynników, m.in.: stopień świadomości klientów i ich motywacja do zmiany sprzedawcy - ha ha ha przez pandemię naciągacze przestali chodzić po domach . Ilu klientów wróciło do poprzednich sprzedawców? nie pisze.