Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ursus wyprzedaje majątek. Inwestorem holenderski Trioliet

Holenderski Trioliet zapłaci prawie 7 mln zł za część aktywów Ursusa. Znany polski producent wyprzedaje część majątku w związku z trudną sytuacją finansową. 

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY-SA)
Ursus sprzedaję część firmy w Opalenicy.

Ursus w komunikacie informuje, że cena sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa prowadzonego w dywizji Ursusa w Opalenicy ma wynieść, w zależności od wartości i wyceny stanów magazynowych i produkcji w toku, około 6,7 mln zł.

Planowana transakcja sprzedaży ma objąć nieruchomości, załogę, uzgodnione stany magazynowe oraz określony zakres produkcji w toku.

Płatność ma być podzielona. Około 90 proc. ceny Ursus dostanie w dniu zawarcia transakcji. Kolejne 5 proc. zostanie zwolnione po upływie następnych 6 miesięcy, a reszta pieniędzy po kolejnym półroczu. Ostatnia część to kwota zatrzymana na poczet ewentualnych roszczeń gwarancyjnych.

Nino o biznesie - Prezes Ursusa: przyszłość to autobusy wodorowe

Ursus zastrzega, że warunki transakcji wymagają zatwierdzenia zgodnie z procedurą przewidzianą w ramach prawa restrukturyzacyjnego. Firma od dłuższego czasu ma problemy finansowe i restrukturyzacja ma na celu postawienie jej na nogi.

W kwietniu Ursus opublikował plan restrukturyzacyjny oraz propozycje układowe, które zakładają m.in. podział wierzycieli na kilka grup. Na poprawę rentowności biznesu miały pozwolić zmiany, m.in. ulokowanie produkcji w jednym miejscu, produkcja ograniczonego asortymentu, w tym zmiany dotyczące produkcji traktorów - o mniejszej mocy u kooperantów z Korei i Turcji.

Plan zakładał w wariancie optymalnym wypracowanie w tym roku nieco ponad 1 mln zł zysku netto. W 2020 miałby wzrosnąć do 10 mln zł. Tymczasem bilans ubiegłego roku jest ujemny. Ursus miał prawie 141 mln zł straty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo, ursus
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-09-2019

Przegapiłem cos?Przecież jeszcze niedawno Ursus i Solaris były wskazywane przez "badzo prominentnego polityka" jako flagowe okręty reindustrializacji Polski! … Czytaj całość

11-09-2019

bubaPotrzeba komisji śledczej w tej sprawie, a Morawiecki - trybunał stanu

12-09-2019

totalitarny KACZYZMTo PiS woli przekazać Rydzykowi ponad 200 mln zł, a nie ma 7 mln, żeby uratować POLSKIE przedsiębiorstwo? I ktoś ma jeszcze wątpliwości, że hasła PiS … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (50)