Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Ursus wygrał przetarg za trzy miliardy zł. Kurs wystrzelił

100
Podziel się

Ursus poinformował, że konsorcjum z jego udziałem wygrało konkurs Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Zlecenie warte jest aż trzy miliardy złotych. Za te pieniądze firma ma opracować i wyprodukować tysiąc autobusów elektrycznych.

Ursus będzie produkował autobusy
Ursus będzie produkował autobusy (WP.PL, Materiały prasowe)
bEiSdojV

Projekt składa się z fazy badawczo-rozwojowej o wartości 22,35 mln zł oraz, po pozytywnej ocenie projektu, fazy wdrożeniowej o wartości 2,514 mld zł netto.

Z dokumentacji przetargu wynika, że w ramach projektu wyprodukowanych ma zostać maksymalnie 1.082 pojazdów bezemisyjnych. Obie fazy projektu powinny zostać zrealizowane do 31 grudnia 2023 roku. Po informacji o przetargu kurs Ursusa wystrzelił:

bEiSdojX

Ursus informował wcześniej, że pierwszy etap fazy badawczo-rozwojowej o wartości 2,5 mln zł i czasie realizacji 195 dni to opracowanie dokumentacji pojazdu o długości 12 metrów. Drugi etap, na który przyznane ma zostać 4,85 mln zł, to opracowanie prototypu pojazdu (czas realizacji 225 dni), a trzeci to opracowanie typoszeregu tych prototypów, na co NCBiR planuje przekazać 15 mln zł (czas realizacji 215 dni).

Z konkursu o zlecenie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju wycofali się zarówno Autosan, jak i Solaris, Volvo czy Politechnika Śląska.

bEiSdokd

Pomioty biorące udział w postępowaniu mają 10 dni na odwołanie od decyzji NCBiR.

W skład konsorcjum wchodzą m.in. Ursus oraz jego spółka zależna Ursus Bus.

Jak przypomina PAP Biznes, Ursus zawarł jednak pod koniec grudnia 2018 roku ze spółką PG Energy Capital Management, należącą do znanego menedżera Pawła Gricuka, warunkową umowę sprzedaży akcji spółki zależnej Ursus Bus za 34-34,5 mln zł. Umowa zakłada sprzedaż wszystkich posiadanych przez Ursus akcji Ursus Bus, uprawniających do 77,3 proc. głosów na WZ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEiSdoky
KOMENTARZE
(100)
klozet
2 lata temu
ursus sprzedano żydowskiemu funduszowi, kilka miesiecy temu
JK
2 lata temu
JP MORGAN kupil Ursusa za smieszna kwote 34 mln zl
Dogen
2 lata temu
Przecież to już. Zydowska firma!
bEiSdokz
kross
2 lata temu
A przecież Ursus kupił JPMorgan, ten sam, ktory dostał od Morawieckiego 20 milionów złotych ot, tak w prezencie, że zechccial łaskawie zalożyć tu swój bank. Bilansując, JPMorgan kupil Ursus za 14 milionów i "wygrał" przetarg na miliardową produkcję dla polskiego rządu. Takie interesy robi rząd Morawieckiego.
Mike
2 lata temu
Wyglada mi to na przekręt dziesięciolecia. Obym się mylil
...
Następna strona