Notowania

ursus
20.02.2019 07:45

Ursus wygrał przetarg za trzy miliardy zł. Kurs wystrzelił

Ursus poinformował, że konsorcjum z jego udziałem wygrało konkurs Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Zlecenie warte jest aż trzy miliardy złotych. Za te pieniądze firma ma opracować i wyprodukować tysiąc autobusów elektrycznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Ursus będzie produkował autobusy (Fot: Materiały prasowe)

Projekt składa się z fazy badawczo-rozwojowej o wartości 22,35 mln zł oraz, po pozytywnej ocenie projektu, fazy wdrożeniowej o wartości 2,514 mld zł netto.

Z dokumentacji przetargu wynika, że w ramach projektu wyprodukowanych ma zostać maksymalnie 1.082 pojazdów bezemisyjnych. Obie fazy projektu powinny zostać zrealizowane do 31 grudnia 2023 roku. Po informacji o przetargu kurs Ursusa wystrzelił:

Ursus informował wcześniej, że pierwszy etap fazy badawczo-rozwojowej o wartości 2,5 mln zł i czasie realizacji 195 dni to opracowanie dokumentacji pojazdu o długości 12 metrów. Drugi etap, na który przyznane ma zostać 4,85 mln zł, to opracowanie prototypu pojazdu (czas realizacji 225 dni), a trzeci to opracowanie typoszeregu tych prototypów, na co NCBiR planuje przekazać 15 mln zł (czas realizacji 215 dni).

Z konkursu o zlecenie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju wycofali się zarówno Autosan, jak i Solaris, Volvo czy Politechnika Śląska.

Pomioty biorące udział w postępowaniu mają 10 dni na odwołanie od decyzji NCBiR.

W skład konsorcjum wchodzą m.in. Ursus oraz jego spółka zależna Ursus Bus.

Jak przypomina PAP Biznes, Ursus zawarł jednak pod koniec grudnia 2018 roku ze spółką PG Energy Capital Management, należącą do znanego menedżera Pawła Gricuka, warunkową umowę sprzedaży akcji spółki zależnej Ursus Bus za 34-34,5 mln zł. Umowa zakłada sprzedaż wszystkich posiadanych przez Ursus akcji Ursus Bus, uprawniających do 77,3 proc. głosów na WZ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-02-2019

HerbertUrsus nie będzie produkować autobusów on będzie je montować z przysyłanej chińszczyzny.Krajowa będzie tylko woda do chłodnicy, w przypadku silników … Czytaj całość

19-02-2019

MexCzy przypadkiem kilka miesięcy temu nie sprzedano części ursusa odpowiedzialnego za autobusy za 34 miliony bankierowi z JP Morgan!?

19-02-2019

RafałZ tego co się orientuję ursus został sprzedany jednemu wpływowemu pisi orkowi, więc nie dziwią miliardowe czy milionowe zamówienia.

Rozwiń komentarze (100)