Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

UTK: Kolejowe przewozy pasażerskie spadły o 57,7% r/r w listopadzie

1
Podziel się:

Kolejowe przewozy pasażerskie w Polsce spadły o 57,7% r/r do 12,4 mln pasażerów w listopadzie br. W ujęciu pracy przewozowej spadły o 61,6% r/r do 677,89 mln pasażerokilometrów, podał Urząd Transportu Kolejowego (UTK).

UTK: Kolejowe przewozy pasażerskie spadły o 57,7% r/r w listopadzie

"Zapotrzebowanie na transport pasażerski zmniejszyło się znacząco w wyniku trwającej pandemii. Trudno obecnie przewidzieć długość trwania ograniczeń związanych z pandemią. Trudno też prognozować wyniki przewozowe w kolejnych latach. Na liczbę pasażerów wpływać będzie choćby możliwość upowszechnienia się pracy zdalnej" - powiedział prezes UTK Ignacy Góra, cytowany w komunikacie.

W listopadzie 2020 r. przewieziono 12,4 mln pasażerów, co oznacza spadek o 33% w stosunku do października i o 57,7% w porównaniu z listopadem 2019 r. Wynik pracy przewozowej to 677,9 mln pasażerokilometrów, zaś zrealizowana praca eksploatacyjna nie przekroczyła 13,9 mln pociągokilometrów. Oznacza to spadki odpowiednio o 31% oraz o 5,4% w stosunku do października oraz 61,6% i 1,1% porównując z listopadem ubiegłego roku.

"W listopadzie, podobnie jak w październiku odnotowano spadek liczby podróżnych. Spodziewany spadek łącznej liczby pasażerów w 2020 r. o ponad 100 milionów w stosunku do 2019 r. jest więc właściwie pewny. Mimo zmniejszenia liczby osób korzystających z usług kolei, przewoźnicy nie zmniejszyli w ostatnim okresie znacznie liczby połączeń zapewniając warunki przewozu pasażerów zgodne z reżimem sanitarnym" - czytamy dalej.

W okresie jedenastu miesięcy 2020 r. liczba pasażerów wyniosła łącznie 196 mln, praca przewozowa 11,9 mld pasażerokilometrów, a eksploatacyjna 146 mln pociągokilometrów, co w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego oznacza spadek odpowiednio o 36,4%, 41,6% i 6,7%.

Średnia odległość przejazdu jednego pasażera wyniosła 59 km i była niższa o 7 km w stosunku do danych za okres do listopada 2019 r., podał także UTK.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
UTK szkodzi
3 lata temu
UTK zadbali o brak podróżnych ponieważ wydali polecenia żeby był koniecznie brak skomunikowan i tak podróżny musi odsiedziec na dworcu np w Radomiu bo brak Połączeń. Pociąg odjeżdża Np do Skarżyska a po dwóch minutach wjeżdża z Dęblin lub z Drzewicy.. UTK zarządzeniami uderza też w PLK ekonomicznie....