Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Victoria Dom miała 0,5 mln zł zysku netto w I poł. 2020 r.

0
Podziel się:

Victoria Dom miała 103,1 mln zł przychodów oraz 0,5 mln zł zysku netto w I połowie 2020, podał deweloper. Spółka oczekuje, że zdecydowana większość przekazań mieszkań przypadnie na II poł. roku, dlatego tegoroczne wyniki powinny być porównywalne z osiągniętymi rok wcześniej.

Victoria Dom miała 0,5 mln zł zysku netto w I poł. 2020 r.
bECGQPcR

"Victoria Dom, będąca jednym z największych warszawskich deweloperów osiągnęła w pierwszym półroczu br. 103,1 mln zł przychodów. Stanowi to 23% rocznej sprzedaży ubiegłego roku. Spółka tradycyjnie przekazuje zakończone inwestycje głównie w II połowie roku. W 2019 r. przychody w okresie lipiec - grudzień stanowiły 97% rocznej sprzedaży, natomiast w 2018 r. odpowiednio 96%" - czytamy w komunikacie.

"W tym roku również większość przekazań zakończonych projektów planujemy w II połowie roku. Aktualnie mamy zakontraktowane ponad 90% mieszkań, które będą oddawane w tym roku i blisko 50% planowanych do oddania w przyszłym roku. W efekcie zakładamy, że wyniki za cały 2020 rok z działalności w Polsce będą na zbliżonym poziomie do uzyskanych rok wcześniej" - dodał wiceprezes Waldemar Wasiluk, cytowany w materiale.

W pierwszych sześciu miesiącach br. Grupa osiągnęła ponad 0,5 mln zł zysku netto względem 8,1 mln zł straty netto poniesionej w analogicznym okresie poprzedniego roku. W całym minionym 2019 roku Victoria Dom wypracowała 439,4 mln zł przychodów oraz 87,9 mln zł zysku netto, podano także.

bECGQPcT

Deweloper na koniec czerwca br. posiadał w ofercie 503 mieszkania w ramach prowadzonych 17 inwestycji w 7 lokalizacjach. Większość dostępnych do sprzedaży mieszkań dotyczy 4 inwestycji wprowadzonych w pierwszych sześciu miesiącach br., które powiększyły ofertę o ok. 550 lokali.

"Od kilku lat odnotowujemy bardzo dobre wyniki finansowe. Duży wzrost sprzedaży oraz zysku netto w okresie ostatnich czterech lat jest rezultatem rozszerzenia oferty w kilku dodatkowych dzielnicach i dynamicznej sprzedaży tych projektów. Planujemy dalszy wzrost skali swojej działalności wykorzystując posiadany bank ziemi" - podkreślił Wasiluk.

Jego zdaniem, sytuacja na rynku powoli poprawia się, chociaż widać spowolnienie związane z klientami planującymi zakup mieszkań na wynajem.

"Banki wracają powoli do finansowania klientów w trochę okrojony sposób niż przed wybuchem epidemii, więc osoby kupujące mieszkania dla siebie mają możliwość finansowania go przy bardzo niskich stopach procentowych. Obecnie największym wyzwaniem w rozwoju naszego biznesu jest uzyskiwanie decyzji administracyjnych, a także duże opóźnienia w ich wydawaniu i zaostrzające się wymagania ze strony administracji. Wpływa to na ceny mieszkań i opóźnia możliwość budowy kolejnych inwestycji" - zakończył wiceprezes.

bECGQPcZ

Victoria Dom jest deweloperem mieszkaniowym działającym na rynku warszawskim. Spółka sprzedała 1 570 lokali w 2019 r.

bECGQPdu
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)