Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Von der Leyen: Tylko w 2020 r. wartość firm technologicznych w UE wzrosła o 50%

0
Podziel się:

Wartość firm technologicznych w Unii Europejskiej wzrosła w roku 2020 o prawie 50%, poinformowała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Zapowiedziała, że dzięki planowanym regulacjom na poziomie unijnym w zakresie usług cyfrowych i rynków cyfrowych wszystkie firmy będą podlegać jednolitym zasadom.

Von der Leyen: Tylko w 2020 r. wartość firm technologicznych w UE wzrosła o 50%

"Tylko w 2020 roku wartość europejskich firm technologicznych wzrosła o prawie 50%. Pandemia była katalizatorem i akceleratorem zmian. W ciągu ostatnich pięciu lat wartość europejskich firm technologicznych wzrosła czterokrotnie. Kilka europejskich startupów powstałych na początku lat dziewięćdziesiątych stało się światowymi liderami w swoich dziedzinach" - powiedziała von der Leyen w trakcie organizowanego online Lisbon Web Summit, cytowana w komunikacie.

Przypomniała, że w ramach zaproponowanej w maju przez Komisję inicjatywy NextGenerationEU wartej 750 mld euro, 20% ma trafić na inwestycje cyfrowe, aby także i mniejsze firmy także mogły wdrożyć dostępne na rynku najnowsze technologie.

Zapowiedziała, że UE będzie inwestować w gromadzenie i wykorzystywanie danych. Obecnie - jak zaznaczyła - 80% danych, które zbierają firmy nie jest wykorzystywanych. Dlatego planowane jest promowanie tworzenia wspólnych zasobów danych - szczególnie w sektorach strategicznych, takich jak opieka zdrowotna czy energetyka.

Przewodnicząca Komisji zapowiedziała także wzmocnienie infrastruktury cyfrowej, inwestycje w nową generację europejskich mikroprocesorów i superkomputerów, jak również szybkie połączenia we wszystkich częściach Europy - 5G, 6G i światłowód. Rozwojowi tych dziedzin mają sprzyjać przygotowane na poziomie unijnym przepisy dot. wspólnego rynku cyfrowego, dzięki czemu rynek ten będzie mógł być - jak powiedziała von der Leyen - oparty na uczciwej konkurencji i równych szansach.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)