Notowania

technologie
28.06.2015 15:17

11bit Studios chce wejść na GPW

Spółka prowadzi zaawansowane prace nad prospektem emisyjnym. Dokument powinien trafić do Komisji Nadzoru Finansowego na początku trzeciego kwartału bieżącego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mariusz Grzelak/Reporter)

Akcjonariusze 11bit Studios, znanej z produkcji głośnej gry "This War of Mine", zdecydowali o ubieganiu się o wprowadzenie akcji spółki do obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Debiut planowany jest na jesień bieżącego roku.

"11 bit studios zamknął kolejne etapy przybliżające spółkę do planowanej zmiany rynku notowań na GPW z NewConnect. Zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy 11 bit Studios, które odbyło się 26 czerwca 2015 roku, jednogłośnie podjęło uchwałę o ubieganiu się o wprowadzenie akcji spółki do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie" - czytamy w komunikacie.

Spółka prowadzi zaawansowane prace nad prospektem emisyjnym, przy wsparciu DM BOŚ, Deloitte Polska i Kancelarii Prof. Marek Wierzbowski i Partnerzy. Dokument powinien trafić do Komisji Nadzoru Finansowego na początku trzeciego kwartału bieżącego roku. Debiut na GPW planowany jest jesienią.

ZWZ zdecydowało także o przeznaczeniu całego zysku netto za 2014 roku na kapitał zapasowy. 11bit Studios to notowany na NewConnect producent gier na platformy stacjonarne i mobilne.

O firmie 11bit Studios zrobiło się głośno w ubiegłym roku, kiedy wypuściła na rynek grę inspirowaną oblężeniem Sarajewa, uważanego za najdłuższe i najbardziej krwawe od czasów II wojny światowej w Europie. W odróżnieniu od innych gier wojennych w "This War of Mine" gracz wciela się w cywila, który musi przeżyć w wojennych warunkach. Produkcja ta zyskała bardzo dobre noty recenzentów, a poniesione na nią nakłady zwróciły się w pierwszych dwóch dniach sprzedaży. Gra zdobyła także liczne nagrody na międzynarodowych konkursach.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz