Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

3000 punktów na WIG20 jeszcze w kwietniu?

0
Podziel się:

Tak wynika z analizy Domu Inwestycyjnego BRE Banku. Analitycy oceniają, że później może rozpocząć się dwumiesięczna korekta.

3000 punktów na WIG20 jeszcze w kwietniu?
(H-Gall/iStockphoto)

Indeks WIG20 może jeszcze w kwietniu przekroczyć poziom 3000 punktów, wynika z analizy analityków Domu Inwestycyjnego BRE Banku. Analitycy oceniają, że później może rozpocząć się dwumiesięczna korekta.

_ Rynki wschodzące nabierają relatywnej siły w stosunku do rynków rozwiniętych, czemu sprzyja min. perspektywa obniżenia tempa wzrostu gospodarczego w USA oraz coraz bliższe podwyżki stóp procentowych w strefie euro. To również w kwietniu powinno przesuwać ciężar inwestycji w kierunku emerging markets. Oczekujemy, że trend wzrostowy będzie utrzymany a WIG20 powinien osiągnąć poziom 3000 pkt. _ - czytamy w raporcie na temat strategii inwestycyjnej.

Prezentujący raport eksperci z DI BRE uważają, że po złamaniu tej granicy rynek czeka korekta, która powinna potrwać ok. 2 miesiące. Niemniej na dziś wysoko dziś oceniają potencjał sektora bankowego po rozpoczęciu procesu zacieśniania polityki pieniężnej oraz dla sektorów informatycznego, przemysłu, budownictwa oraz handlu.

Analitycy DI BRE gorzej natomiast widzą przyszłość dla sektora paliwowego, energetycznego i górniczo-metalowgo z powodu stopniowego wyczerpywania się zapasów przy roznącym popycie oraz cenach, a także dla telekomunikacji, mediów oraz branży deweloperskiej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)