Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

AB chce rosnąć co najmniej w tempie rynku

0
Podziel się:

Grupa AB zakłada, że w 2010 r. będzie rosła w takim tempie jak rynek IT. Przedstawiciele AB są zadowoleni z rezultatów pierwszych dwóch miesięcy bieżącego roku.

AB chce rosnąć co najmniej w tempie rynku
(photojenni/CC/Flickr)

Grupa AB zakłada, że w 2010 r. będzie rosła w takim tempie jak rynek IT. Przedstawiciele AB są zadowoleni z rezultatów pierwszych dwóch miesięcy bieżącego roku.

_ - Analitycy przewidują w 2010 r. odwrócenie tendencji spadkowej i możliwy wzrost rynku IT nawet o kilka punktów procentowych. Z naszej strony wierzymy, że będziemy brali udział w tym wzroście _ - powiedział Grzegorz Ochędzan, członek zarządu i dyrektor finansowy AB.
_ _

_ - Chcemy rosnąć co najmniej w takim tempie, w jakim będzie rósł rynek IT. Osiągaliśmy dobre wyniki w trudnych warunkach i z większym optymizmem patrzymy na 2010 r. _ - dodał.

AB planuje kontynuować w 2010 r. rozwój w obszarze zaawansowanych technologii i rynku _ enterprise _.
_ _

_ - Jeśli rynek zacznie odżywać, spodziewamy się, że to właśnie segment rozwiązań klasy korporacyjnej będzie jednym z pierwszych, który przyczyni się do tego wzrostu _ - powiedział Zbigniew Mądry, członek zarządu AB, dyrektor ds. handlowych.
_ _

_ - O ile sprzedaż konsumencka w ostatnim roku była na przyzwoitym poziomie, to rynek firm mocno wyhamował, w związku z czym wytworzyła się istotna wartość tzw. zakupów odroczonych, którą firmy w końcu uwolnią, bo technologie starzeją się i będzie wymagały wymiany _ - dodał.

W jego ocenie pierwsze dwa miesiące 2010 r. wypadły dobrze dla AB.
_ _

_ - Jesteśmy zadowoleni z dwóch pierwszych miesięcy roku. Nie mówię o obrotach tylko raczej o wynikach firmy _ - powiedział.

W pierwszej połowie roku obrotowego 2009/10 przychody grupy AB spadły do 1,57 mld zł z 1,62 mld zł w analogicznym okresie poprzedniego roku obrotowego, zysk brutto ze sprzedaży spadł do 87,35 mln zł z 132,7 mln zł, zysk operacyjny spadł do 29,42 mln zł z 59,3 mln zł, a zysk netto wzrósł do 21,3 mln zł z 19,5 mln złotych.

Przedstawiciele AB poinformowali, że dzięki synergiom produktowym grupie udało się wygenerować w roku 2008/09 dodatkowe przychody w wysokości 64,7 mln euro.
_ _

_ - Wciąż mamy obszary do pracy i poprawy efektywności wewnątrz naszej grupy. Do najważniejszych należą logistyka i finanse, gdzie widzimy szanse optymalizacji kosztów. Wdrożenie nowego systemu znacząco wpłynie na funkcjonowanie naszej grupy _ - powiedział Ochędzan.

Grupa AB jest w trakcie wdrażania nowego systemu wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem. Wdrożenie systemu w całej grupie ma się zakończyć w połowie 2011 roku.

Przedstawiciele AB pytani, czy spółka po tym jak wypłaciła dywidendę z zysku za poprzedni rok obrotowy, także w przyszłości będzie dzieliła się z akcjonariuszami zyskiem powiedzieli, że żadne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły.

Poinformowali też, że w ich ocenie spór prawny między AB, a Raiffeisen Bankiem o zwrot spółce nienależnie pobranej kwoty w związku z umową zamiany stóp procentowych, nie zakończy się w krótkim terminie, w związku z czym nie spodziewają się rozwiązania w bieżącym roku rezerwy, która była utworzona w wysokości ponad 7 mln złotych.

giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)