Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ABW prowadzi śledztwo w sprawie prywatyzacji GPW

0
Podziel się:

W prospekcie emisyjnym GPW pominięta została informacja o śledztwie ABW.

ABW prowadzi śledztwo w sprawie prywatyzacji GPW
(PAP/Leszek Szymański)

W prospekcie emisyjnym Giełdy Papierów Wartościowych pominięta została informacja o śledztwie prowadzonym od ponad roku przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Dotyczy ono działania na szkodę Giełdy przez osoby odpowiedzialne za jej prywatyzację.

Prokurator Monika Lewandowska, rzecznik prokuratury potwierdza, że zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło do prokuratury i zostało ono załączone do sprawy działania na szkodę warszawskiej GPW - donosi _ Nasz Dziennik _.

Posłanka Gabriela Masłowska z PiS, autorka wniosku do prokuratury twierdzi, że prospekt emisyjny powinien dostarczać inwestorom pełnej i rzetelnej wiedzy na temat spółki, jako że umieszczone w nim informacje są dla nich podstawą do podjęcia decyzji o wyłożeniu pieniędzy na zakup akcji. Ocena przydatności danej informacji powinna należeć do samych inwestorów, bo to oni ryzykują własnymi pieniędzmi - podkreśla Masłowska.

Posłanka skierowała również skargę do Komisji Nadzoru Finansowego, która miała wiedzę o toczącym się śledztwie i - w ocenie wnioskodawczyni - była uprawniona do żądania uzupełnienia prospektu, a mimo to 12 października zatwierdziła go w obecnym kształcie.

Wkrótce podobne zawiadomienia trafią także do instytucji europejskich - Komitetu Europejskich Regulatorów Rynku Papierów Wartościowych oraz Federacji Europejskich Giełd Papierów Wartościowych - twierdzi _ Nasz Dziennik. _

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/240/t98288.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/raporty/artykul/akcje;gpw;sa;zbyt;drogie;grad;obnizy;cene,187,0,698811.html) Akcje GPW są zbyt drogie. Grad obniży cenę? Fundusze inwestycyjne nie chcą kupować akcji giełdy. Ich zdaniem cena jest zbyt wysoka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/67/t25667.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/raporty/artykul/akcje;gpw;nie;dadza;zarobic;wiecej;niz;120;zlotych,151,0,696727.html) Akcje GPW nie dadzą zarobić więcej niż 120 złotych Inwestorzy rzucili się na akcje spółki kierowanej przez Ludwika Sobolewskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t46901.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/raporty/artykul/dzis;ostatnia;szansa;by;zapisac;sie;na;akcje;gpw,121,0,699513.html) Dziś ostatnia szansa, by zapisać się na akcje GPW Inwestorzy nie mają jednak co liczyć na ogromne zyski na akcjach spółki prywatyzowanej przez Aleksandra Grada.

_ _

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)