Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Action liczy na dwucyfrową dynamikę przychodów

0
Podziel się

Dystrybutor sprzętu elektronicznego Action liczy na wyraźnie powyżej 10 proc. dynamikę wzrostu przychodów w 2011 roku.

Action liczy na dwucyfrową dynamikę przychodów
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEifxWRh

Dystrybutor sprzętu elektronicznego Action liczy na wyraźnie powyżej 10 proc. dynamikę wzrostu przychodów w 2011 roku i utrzymanie marży brutto na sprzedaży na poziomie co najmniej 7,5 proc., wynika z wypowiedzi prezesa spółki, Piotra Bielińskiego.

Zapowiedział on również, że Action będzie konsolidował średnie spółki z branży dystrybucji sprzętu.

- J_ estem optymistycznie nastawiony w tym roku. Liczę na wyraźny wzrost obrotów i pokaźne zyski. W I kw. dynamika sprzedaży wykazuje 10-proc. tempo i zakładam, że jeszcze przyspieszymy w kolejnych kwartałach, kiedy spodziewam się chociażby dużych kontraktów z telekomami na dostawę sprzętu. Bardzo dbamy o marżę i cięcie kosztów. Zakładam, że poziom 7,5 _ proc._ marży brutto na sprzedaży to minimum _ – powiedział Bieliński.

bEifxWRj

Zapowiedział ponadto, że w tym roku Action dopnie transakcję przejęcia w branży.

„Dostrzegamy, że średnie spółki z branży mają coraz poważniejsze kłopoty i muszą szukać szans w konsolidacji. Rozmawiamy i można powiedzieć, że mamy całą listę potencjalnych celów. Interesują nas podmioty do 600 mln zł przychodów i zyskami, które wniosą coś dodatkowego do naszej oferty. Finansowanie zależy od wielkości projektu, na obecną chwilę nie przewiduję emisji akcji" – dodał szef Action.

Dodał, że interesują go również firmy działające przez Internet, a także możliwości konsolidacji w detalicznym segmencie, gdzie Action działa przez spółkę Sferis. W ramach dużych kontraktów firma liczy na umowy z telekomami na dostawy sprzętu oraz kolejne umowy z CERN.

Według słów prezesa Action, firma będzie rozwijała sprzedaż przez spółki z grupy, własny detal a także przez kanał internetowy (w ciągu miesiąca otworzy e-sklep na Słowacji). Grupa będzie rozwijać marki własne w sieciach handlowych, sprzedaż korporacyjną (120 klientów). Action zamierza wejść mocno w małe i średnie sieci AGD/RTV, a także liczy na 30 proc. dynamikę eksportu w tym roku. Action zapowiedziało również, że w najbliższych dwóch latach nie będzie ponosić wydatków inwestycyjnych.

bEifxWRp

Spółka dystrybucyjna Action miała 26,29 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2010 roku wobec 23,33 mln zł zysku w poprzednim roku finansowym. Miniony rok był pierwszym w którym rok obrotowy Action został wyrównany z kalendarzowym. Spółka porównuje dane z roku obrotowego 2010 r. (który pokrywa się już z kalendarzowym) z poprzednim okresem rozrachunkowym rozpoczętym 1 sierpnia 2008 a zakończonym 31 grudnia 2009. Skonsolidowane przychody wyniosły 2105,90 mln zł wobec 3079,44 mln zł w poprzednim okresie rozrachunkowym.

bEifxWRK
giełda
wiadomości
gospodarka
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)