Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Aforti rozpoczęło rozmowy ws. akwizycji  firmy windykacyjnej i dystrybucyjnej

0
Podziel się:
Aforti rozpoczęło rozmowy ws. akwizycji  firmy windykacyjnej i dystrybucyjnej

Warszawa, 18.07.2016 (ISBnews) - Zarząd Aforti Holding rozpoczął rozmowy w sprawie przejęcia podmiotu działającego w branży windykacyjnej oraz podmiotu działającego w dystrybucji produktów finansowych. Celem ma być objęcie emisji nowych udziałów w podmiotach przejmowanych, podała spółka.

Aforti Holding podało, że w obu przypadkach obie strony rozpoczęły ustalanie warunków oraz terminów transakcji.

"Spółka uznała niniejszą informację za poufną, ponieważ potencjalna transakcja może doprowadzić do zwiększenia skali działalności grupy kapitałowej Aforti Holding" - czytamy w komunikacie.

W ub. tygodniu prezes Aforti Klaudiusz Sytek poinformował, że Aforti Holding oczekuje poprawy wyników finansowych w tym roku i liczy, że Grupie uda się jak najszybciej przejąć podmiot na rynku windykacyjnym w Polsce. Jeszcze w tym roku Aforti Exchange - platforma wymiany walut - rozpocznie działalność w Rumunii i Bułgarii, zaś w przyszłym roku spółka Aforti Finance może rozpocząć sprzedaż pożyczek mikrofirmom z Czech i Słowacji.

W ramach zaktualizowanej strategii na lata 2016-2018 chce rozbudować grupę o spółki z trzech segmentów: windykacji, faktoringu oraz leasingu. W planach jest także dalszy rozwój spółek Aforti Exchange oraz Aforti Finance - spółki udzielającej pożyczek mikroprzedsiębiorcom do kwoty 50 tys. zł na okres do 12 miesięcy.

Aforti Holding S.A. pełni funkcję spółki holdingowej dla dwóch kluczowych podmiotów, które oferują komplementarne usługi finansowe dla klientów o szerokim spektrum portfelowym oraz dla spółki Aforti Ac Sp. z o.o. prowadzącej działalność księgowo-rachunkową i rozliczeniową dla innych podmiotów w grupie. Od 2011 roku jest notowana w alternatywnym systemie obrotu na rynku New Connect.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)