Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Agora powołała zarząd. Bartosz Hojka zostaje na kolejną kadencję

5
Podziel się

Bartosz Hojka na czele wydawcy Gazety Wyborczej stoi od 12 marca 2014 roku.

Bartosz Hojka na czele Agory stoi od marca 2014 roku.
Bartosz Hojka na czele Agory stoi od marca 2014 roku. (Money.pl)
bEhDxrcl

Szefem wydawcy Gazety Wyborczej na kolejne 5 lat będzie Bartosz Hojka. Skład zarządu uzupełniają cztery osoby, które już wcześniej były we władzach spółki.

Zwyczajne walne zgromadzenie Agory podjęło uchwałę powołującą w skład zarządu spółki Bartosza Hojkę (na prezesa zarządu) oraz Tomasza Jagiełło, Grzegorza Kanię, Agnieszkę Sadowską i Annę Kryńską-Godlewską (na członków zarządu).

Cały zarząd został powołany na nową, wspólną pięcioletnią kadencję, która wygaśnie w 2023 roku z dniem zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2022 rok.

bEhDxrcn

Bartosz Hojka na czele wydawcy Gazety Wyborczej stoi od 12 marca 2014 roku. Nadzoruje przede wszystkim segmenty radio i prasa, pion sprzedaży korporacyjnej oraz działy pracowniczy i komunikacji korporacyjnej.

Pod jego kierownictwem Agora wzmocniła swoja pozycję na rynku kinowym poprzez sieć Helios i reklamy zewnętrznej. Od dłuższego czasu mocno działa na polu płatnej dystrybucji treści cyfrowych "Gazety Wyborczej".

Wcześniej Hojka zarządzał Grupą Radiową Agory. Jest m.in. twórcą takich marek radiowych, jak Radio Złote Przeboje, Rock Radio i Radio TOK FM. Zasiada nie tylko w zarządzie Agory, ale jest też członkiem rady głównej Lewiatana i przedstawicielem Polski w Radzie Digital News Initiative (DNI) Fund - funduszu założonego przez Google, który finansowo wspiera najbardziej innowacyjne projekty mediowe w Europie.

bEhDxrct
Zobacz także: Bartosz Hojka: Jak walczyć z hejtem w internecie?

Oprócz Hojki w zarządzie Agory pozostanie Tomasz Jagiełło, który jest obecny w nim od czerwca 2013 roku. Nadzoruje spółki Helios Next Film, wydawnictwo Agora oraz rozwój działalności gastronomicznej.

Swoją kadencję rozpoczętą w marcu 2017 roku kontynuuje Agnieszka Sadowska. Pod jej nadzorem jest segment internetowy, druk i reklama zewnętrzna, a także pion czasopism i dział Big Data. Za nowe przedsięwzięcia w firmie będzie odpowiadać Anna Kryńska-Godlewska, która we władzach jest od 8 listopada 2017 roku.

bEhDxrcu

Taki sam jest staż w zarządzie Agory Grzegorza Kani. Pod nim jest piony finansów i administracji oraz technologii, a także dział audytu wewnętrznego.

Agora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, firmy Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz wydawcą "Gazety Wyborczej" i czasopism. Grupa jest ponadto właścicielem trzech lokalnych radiostacji muzycznych i większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego Radia Tok FM.

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez *dziejesie.wp.pl

bEhDxrcO
kadry
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
robert
2 lata temu
zarzad agory zezwonił dziennikarza po 30 letach piotra wesłowskiego zeby gazeta wyborcza upadła jak mozna traktowac tak ludzi to wielki wał
ja
3 lata temu
Nasza giełda faluje, ale patrząc na ostatnie 10 lat to drepcze w miejscu. A w USA hossa na całego. Gdy jest hossa łatwo zarobić. Gdy jest bessa dobrze mieć system, dzięki któremu przynajmniej nie odnotowuje się strat. Słyszeliście o ksią.ż ce „Jak stworzyc system transakcyjny do inwestsowania na giełdzie”? Niedawno ładnie system z tej ksią.ż ki dał zarobić – ponad 20% i uchronił przed ostatnimi spadkami.
robertWWA
3 lata temu
Żydowska gazeta dla Polaków w życiowej formie. Ciekawe ile to jeszcze pociągnie? Niech będzie jak najdłużej bo gdyby nieboraczka zdechła z głodu to te wszystkie dziennikarskie miernoty by się rozlazły po innych mediach i psuli je swoimi nienormalnymi lewackimi poglądami.
bEhDxrcP
miro
3 lata temu
hazarski śmieć szechter musi mieć mocne kwity na agore, pewnie dostał od swoich przyjaciól sb-ków
przebitka na ...
3 lata temu
Mógłby Delfiny od Niemiec Marynarce naszej załatwiać. Mógłby!!!!