Notowania

giełda
14.06.2018 08:23

Agora otwiera sieć restauracji. Papa Diego zaserwuje kuchnię meksykańską

W ostatnich latach okazało się, że większość przychodów grupy Agora przynosi sieć kin Helios. Gazeta Wyborcza gra na przetrwanie, inne przedsięwzięcia medialne idą z trudem. Okazuje się, że Agora swoją przyszłość widzi nie w mediach, ale m.in. w branży restauracyjnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agora / materiały prasowe)
Agora to już w coraz mniejszym stopniu spółka medialna

W ostatnich latach okazało się, że większość przychodów grupy Agora przynosi sieć kin Helios. Gazeta Wyborcza gra na przetrwanie, inne przedsięwzięcia medialne idą z trudem. Okazuje się, że Agora swoją przyszłość widzi nie w mediach, ale m.in. w branży restauracyjnej.

Trzeba przyznać, że biznes medialny nie idzie Agorze ostatnio dobrze. Coraz większe dołki zalicza sprzedaż niegdyś flagowego produktu grupy Gazety Wyborczej, kuleje działalność poligraficzna, a biznes internetowy i radiowy też nie kręcą się jakoś szczególnie dobrze. Nadzieje ostatnio spółka oparła na kinach, a w tych szczególnie dobrze idzie sprzedaż popcornu.

Być może dlatego firma zdecydowała się mocniej zaangażować w żywienie Polaków. Zamiast umysły, zacznie teraz zapełniać ich żołądki. Foodio Concepts, spółka z należącej do Agory grupy Helios, otworzy sieć lokali gastronomicznych. Restauracje Papa Diego będą się specjalizować w daniach kuchni meksykańskiej - podała Agora.

- Polacy coraz chętniej spotykają się ze znajomymi przy restauracyjnym stole i wspólnie odkrywają nowe, nieznane smaki - powiedział prezes Foodio Concepts Piotr Grajewski. - Chcą jeść inaczej niż kiedyś, szukają inspiracji z całego świata i starają się rozsądnie odżywiać. Kuchnia meksykańska idealnie wpisuje się w te potrzeby - dlatego tworzymy Papa Diego, czyli zdrowy, niezobowiązujący street food pełen świeżych składników i oryginalnych połączeń - dodał.

Zobacz też: Najpiękniejsza restauracja świata jest w Polsce

Pierwszy lokal powstanie już latem. Kolejne będą otwierane w następnych miesiącach. Lokowane będą przede wszystkim w centrach handlowych, ale także przy głównych ulicach miast, popularnych deptakach czy w miejscach chętnie odwiedzanych przez turystów.

Foodio Concepts to firma założona przez spółkę Helios z Grupy Agora, operatora sieci multipleksów oraz jej partnerów biznesowych - Piotra Grajewskiego i Piotra Komóra. Obaj mają doświadczenie jako menadżerowie branży restauracyjnej. Współtworzyli i zarządzali m.in. warszawskimi restauracjami Blue Cactus, Iguana Lounge i Hard Rock Cafe.

##

Agora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, firmy Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz wydawcą "Gazety Wyborczej" i czasopism. Grupa jest ponadto właścicielem trzech lokalnych radiostacji muzycznych i większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego Radia Tok FM, współwłaścicielem kanału telewizyjnego Stopklatka TV uruchomionego wspólnie z Kino Polska TV.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, media, ago, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-06-2018

rcbNiech je nazwą Papa Michnik. To nazwisko będzie przyciągać klientów.

14-06-2018

taka prawdaagora zdycha razem z wyborczą... czuć smród...

14-06-2018

severna tym też polegną. wolałbym zjeść w tesco bistro niż dać zarobić agorze

Rozwiń komentarze (13)