Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Akcje PZU maksymalnie po 312,5 zł

0
Podziel się:

Każdy inwestor indywidualny może nabyć od 3 do 30 akcji.

Akcje PZU maksymalnie po 312,5 zł
(kprm.gov.pl)

*Oznacza to, że wartość oferty publicznej tej spółki wyniesie około 8 mld złotych brutto. Największy polski ubezpieczyciel zadebiutuje na GPW do 14 maja. *

Minister Skarbu Państwa Aleksander Grad uważa, że maksymalna cena za akcje PZU ustalona na 312,5 zł jest optymalna z punktu widzenia resortu i rynków kapitałowych.

_ - Dzisiejsze decyzje są pomyślne dla rynku kapitałowego, Skarbu Państwa i indywidualnych inwestorów. Ustalona cena jest optymalna z punktu widzenia MSP i rynków kapitałowych. To wynik sukcesu negocjacyjnego MSP. Dodatkowe akcje Eureko oznaczają jeszcze bardziej jednoznaczne zmniejszenie udziału Eureko w PZU poniżej 13 proc. i jeszcze większą ofertę dla inwestorów indywidualnych _ - powiedział Grad.

_ - Zasady składania zapisów: Każdy Inwestor Indywidualny może złożyć tylko jeden zapis na akcje. Minimalna wielkość zapisu to 3 akcje, maksymalna to 30 akcji. Zapis składany jest po cenie 312,50 PLN _ - podał Dom Maklerski PKO BP, pełniący rolę oferującego.

W ramach oferty akcjonariusze PZU - Eureko oraz Kappa (spółka celowa należąca do Eureko B.V. oraz Skarbu Państwa, utworzona na potrzeby oferty) planują sprzedać akcje reprezentujące 21,9 proc. kapitału zakładowego PZU (18.911.153 akcje). Z tego 14,9 proc. akcji oferuje Kappa, a 7 proc. - Eureko. Dodatkowo, Eureko może zaoferować 3 proc., a Skarb Państwa - do 5 proc. akcji PZU. W sumie oferta obejmuje do 29,9 proc. akcji (do 25.819.337 szt.).

Zapisy na akcje PZU w transzy inwestorów detalicznych w ofercie - obejmującej w sumie do 29,9 proc. kapitału tej spółki - rozpoczną się we wtorek, 20 kwietnia, równocześnie z budową księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych. W dniach 20-28 kwietnia odbędą się zapisy na akcje wśród inwestorów indywidualnych, na okres 20-26 kwietnia zaplanowano zapisy wśród osób uprawnionych.

Inwestorzy indywidualni oraz osoby uprawnione (m.in. agenci PZU, pracownicy spółek z grupy, którzy nie byli uprawnienie do objęcia akcji bezpłatnych) będą mogli złożyć zapisy na maksymalnie 6 mln akcji. Ponadto każda uprawniona osoba będzie mogła złożyć zapis dodatkowo na max. 50 akcji, jednak są one objęte 3-letnim zakazem sprzedaży.

Inwestorzy indywidualni, którzy nabędą akcje PZU i nie sprzedadzą ich przez rok od dnia debiutu na GPW, otrzymają zniżkę wysokości 100 zł na zakup produktów spółki.

W poniedziałek zarząd PZU rozpoczął budowę księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych. W planach jest 555 spotkań na trzech kontynentach.

Budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych potrwa od 20 do 29 kwietnia. Po jej zakończeniu 29 kwietnia zostanie ogłoszona ostateczna cena oferty i zostanie dokonany podział oferowanych akcji na transze.

W dniach 30 kwietnia - 5 maja odbędą się zapisy wśród inwestorów instytucjonalnych. A na 6 maja zaplanowano ich przydział. Debiut przewidywany jest na 14 maja.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)