Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Akcje taniały, ale inwestorów przybywało

0
Podziel się:

We wrześniu w biurach maklerskich przybyło około 1,8 tysiąca nowych rachunków inwestycyjnych - wynika z danych KDPW.

Akcje taniały, ale inwestorów przybywało
(monkeybusinessimages/iStockphoto)

We wrześniu w biurach maklerskich przybyło około 1,8 tysiąca nowych rachunków inwestycyjnych - wynika z danych Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych.

Na koniec ubiegłego miesiąca uczestnicy Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych - banki i biura maklerskie - prowadzili łącznie 1 mln 517 tys. 466 rachunków. Od początku roku liczba rachunków maklerskich zwiększyła się o ponad 40 tysięcy.

Inwestorów nie zniechęciły spadki, które we wrześniu dominowały na warszawskiej giełdzie. Wszystkie główne indeksy w ubiegłym miesiącu poszły w dół po niemal 10 procent.

Zobacz jak we wrześniu wypadły główne indeksy GPW Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Najwyższy miesięczny wzrost rachunków zanotował Dom Inwestycyjny BRE Banku, w którym we wrześniu przybyło ich 731. Drugie w kolejności było Biuro Maklerskie Alior Banku, ze wzrostem o 504 w porównaniu do ubiegłego miesiąca. Trzeci najwyższy miesięczny przyrost odnotował NOBLE Securities - wzrost o 365 rachunków.

Pod względem liczby prowadzonych rachunków liderem - na koniec września 2011 r. - był DI BRE Banku z 295 tys. 446 rachunkami. Na drugim miejscu uplasował się Centralny Dom Maklerski Pekao z 216 tys. 482 rachunkami, a na trzecim - DM Pekao z 188 tys. 896.

Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)