Notowania

gri
22.12.2011 16:58

Akcjonariusze Gino Rossi nie zatwierdzili nowej emisji akcji

Akcjonariusze producenta obuwia Gino Rossi nie zatwierdzili nowej emisji akcji podczas walnego zgromadzenia, poinformowała spółka w komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Vnosokin/Dreamstime)

Akcjonariusze producenta obuwia Gino Rossi nie zatwierdzili nowej emisji akcji podczas walnego zgromadzenia, poinformowała spółka w komunikacie. Spółka w styczniu 2012 r. przedstawi propozycje rozwiązania kwestii finansowania rozwoju.

_ - Podczas walnego zgromadzenie wystarczającego poparcia nie uzyskał projekt uchwały zakładający emisję prywatną z wyłączeniem prawa poboru po cenie 1,6 zł za akcję. Wymaganej statutem większości (80% głosów na WZA) nie uzyskała również zgłoszona przez jednego z akcjonariuszy propozycja emisji prywatnej po cenie 1,8 zł _ – czytamy w komunikacie.

- _ Spółka w styczniu przedstawi akcjonariuszom alternatywne warianty restrukturyzacji finansowania długu i zapewnienia finansowania rozwoju. Gino Rossi potrzebuje pieniędzy, ale póki co potrzeby te nie wpłyną bardzo negatywnie na bieżącą działalność, czego dowodem jest choćby fakt, że kolekcja wiosna-lato 2012 jest już przygotowywana _ – powiedział prezes Gino Rossi Grzegorz Koterwa, cytowany w komunikacie.

Wcześniej zarząd Gino Rossi otrzymał od Rubicon Partners NFI pismo, w którym fundusz deklaruje objęcie całej emisji tj. 10 mln akcji serii H po cenie 1,60 zł za sztukę. WZ uchwaliło też, że począwszy od 1 stycznia 2012 r. Rada Nadzorcza będzie pracowała bez wynagrodzenia, podano również.

Gino Rossi miało narastająco w I-III kw. 2011 roku 10,28 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 4,83 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 134,01 mln zł wobec 136,56 mln zł.

Tagi: gri, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz