Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Alior Bank zdradza możliwości wypłaty dywidendy w kolejnych latach

0
Podziel się:

Prezes banku dodał jednak, że po podpisaniu umowy nabycia części przedsiębiorstwa Banku BPH nadal będzie aktywny na rynku fuzji.

Alior Bank zdradza możliwości wypłaty dywidendy w kolejnych latach
(Bartosz Wawryszuk, (LUK))

Alior Bank ocenia, że jeśli poprzestanie na transakcji przejęcia części Banku BPH, to mógłby już z zysku za 2018 rok wypłacić dywidendę, poinformował Wojciech Sobieraj. Prezes banku dodał jednak, że po podpisaniu umowy nabycia części przedsiębiorstwa Banku BPH nadal będzie aktywny na rynku fuzji.

- Gdyby nie było dalszych połączeń, takiego rozwoju - co w sumie byłoby porażką Aliora - to patrząc na finanse połączonych banków, Alior mógłby zacząć wypłacać dywidendę na przełomie 2018/2019 - powiedział Sobieraj podczas telekonferencji z dziennikarzami.

Dodał, że oznaczałoby to wypłatę dywidendy z zysku za 2018 rok. - Wydaje mi się, że względu na koszty fuzji i restrukturyzacji, 2017 jest niemożliwy - powiedział prezes.

Zysk za 2015 rok, podobnie jak za 2014 bank przeznaczył na zwiększenie kapitału zapasowego.

Prezes spółki poinformował jednak, że Alior Bank po podpisaniu umowy nabycia części przedsiębiorstwa Banku BPH nadal będzie aktywny na rynku fuzji. Bank już w trzecim kwartale tego roku może "siąść do rozmów" w sprawie kolejnego zakupu banku na polskim rynku.

- Jeśli cokolwiek będzie na sprzedaż, to my, przy naszym poglądzie na rynek, naszej strategii, na pewno będziemy uczestniczyli w procesach due dilligence. Do stołu możemy wrócić w trzecim kwartale tego roku - powiedział Sobieraj podczas telekonferencji z dziennikarzami.

Sobieraj odmówił odpowiedzi na pytanie, czy Alior Bank jest zainteresowany przejęciem Raiffeisen Polbanku. Prezes spodziewa się, że do tego czasu bank uzyska wszelkie niezbędne zgody na transakcję z GE Capital.

- Do fuzji operacyjnej będziemy gotowi na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2017 roku, po połączeniu prawnym. To jest ambitny cel, ale możliwy - powiedział Sobieraj.

Podkreślił, że wielkość banku przejmowanego nie zawsze jest wyznacznikiem stopnia skomplikowania fuzji, a" tu mamy sytuację, gdy łączą się banki, które mają w pełni kompatybilne systemy IT".

Alior Bank poinformował dziś, że zawarł z grupą GE Capital umowę dotyczącą nabycia wydzielonej części Banku BPH. Cena za 87,23 proc. udziałów GE w Podstawowej Działalności BPH wynosi 1,225 mld zł (z zastrzeżeniem korekt). Transakcja nie obejmuje zakupu portfela kredytów hipotecznych oraz BPH TFI. Zamknięcie transakcji przewiduje się do końca 2016 roku. Więcej na ten temat pisaliśmy w money.pl.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 roku. Aktywa banku miały wartość 40 mld zł na koniec 2015 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)