Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Alior zakłada wzrost portfela kredytowego oddziału w Rumunii o 0,5 mld zł r/r

0
Podziel się:
Alior zakłada wzrost portfela kredytowego oddziału w Rumunii o 0,5 mld zł r/r

Warszawa, 09.11.2017 (ISBnews) - Alior Bank planuje, że portfel kredytowy otwartego w październiku br. oddziału Telekom Banking w Rumunii będzie rósł o ok. 0,5 mld zł rocznie, poinformował pełniący obowiązki prezesa Alior Banku Michał Chyczewski.

"Zakładamy, że ten odział będzie miał 0,5 mld zł rocznie wzrostu portfela kredytowego, co stanowi 10% planowanej produkcji kredytowej Aliora. Do 2018 r. chcemy zwiększyć liczbę pracowników do 300 z 60 obecnie" - powiedział Chyczewski podczas konferencji prasowej.

"Obecnie oferujemy już depozyty, kredyty, rachunki, karty. Skala jest dość znacząca. Telekom ma 200 placówek i 120 stoisk własnych w wybranych placówkach handlowych, są też inne kanały - niektóre działają, inne są w przygotowaniu. Uruchomiliśmy rozwiązanie online. To szerokie wejście rynek rumuński' - podkreślił prezes.

Ten projekt stanowi ważną część naszej strategii rozwoju za granicą, dodał Chyczewski.

Alior Bank rozpoczął w październiku br. działalność za granicą poprzez otwarcie oddziału w Rumunii - Telekom Banking w ramach strategicznego partnerstwa z rumuńskim operatorem telekomunikacyjnym Telekom Romania (z grupy Deutsche Telekom).

Bank podał w komunikacie, że klienci mogą otworzyć rachunek osobisty w RON (w rumuńskich lejach), EUR, USD i GBP, korzystać z karty debetowej oraz mieć dostęp do środków za pośrednictwem nowoczesnej, bankowości internetowej i mobilnej. Ważnym uzupełnieniem oferty jest internetowy kantor walutowy - nowość na rynku rumuńskim. Telekom Banking to pierwszy na taką skalę projekt współpracy banku i firmy telekomunikacyjnej w Rumunii.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 61,21 mld zł na koniec 2016 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)