Notowania

bhw
21.03.2014 18:32

Alior i LPP zastąpią GTC i Bank Handlowy w WIG20

Zobacz, jakie jeszcze roszady nastąpią w indeksach od nowego tygodnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Po dzisiejszej sesji GPW przeprowadza okresową zmianę indeksów. W indeksie WIG20 w miejsce GTC i Banku Handlowego wejdą Alior i LPP. Przetasowania czekają też m.in. mWIG40.

W przypadku indeksu mWIG40 w miejsce spółek: Agora, Alior, LPP, Pelion, Petrolinvest i Serinus Energy wejdą: Energa, Forte, GTC, Handlowy, Neuca i Sanok.

Ponadto od 24 marca Giełda rozpocznie obliczanie i publikację indeksów WIG50 i WIG250. Udziały największych spółek w poszczególnych indeksach są ograniczane do 10 procent, z wyjątkiem indeksu WIG20, w przypadku którego limit ten wynosi 15 procent.

Indeks WIG będzie obejmował wszystkie spółki z Głównego Rynku, z wyjątkiem spółek znajdujących się w szczególnej sytuacji rynkowej (np. bankructwo, upadłość, kwalifikacja do segmentów MINUS5 i LISTA ALERTÓW oraz do Strefy Niższej Płynności). Udział PKOBP i banków w tym indeksie zostanie ograniczony odpowiednio do 10 i 30 procent.

Indeks WIG-CEE zostanie uzupełniony o akcje spółki Gorenje, zaś udziały CEZ, Kernel, KRKA, MOL i Pegas zostały ograniczone do 10 procent.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: bhw, sen, oil, pel, eng, ker, fte, pgs, alr, pko, neu, snk, ago, gtc, cez, lpp, mol, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz