Notowania

finanse
07.10.2016 16:01

Altus TFI liczy na wzrost aktywów w funduszach do ponad 10 mld zł na koniec roku

Podziel się
Dodaj komentarz

Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (Altus TFI) liczy na zwiększenie wartości aktywów zgromadzonych w funduszach do ponad 10 mld zł na koniec roku, poinformował prezes Piotr Osiecki.

"Realizowana przez nas konsekwentnie strategia dywersyfikacji portfela przynosi efekty - w czerwcu z 9,3 mld aktywów udało się nam wejść do pierwszej '10' największych TFI w Polsce, przy zachowaniu wysokiej zyskowności. Dzięki systematycznemu wprowadzaniu do oferty produktów o strategiach o niskiej korelacji z indeksami giełdowymi, aktywa naszych funduszy systematycznie rosną, dzięki czemu po trzech miesiącach z blisko 9,8 mld zł umocniliśmy się na tej prestiżowej pozycji. Liczę, że do końca 2016 r. uda się nam utrzymać dobrą passę i przekroczymy barierę 10 mld zł aktywów, potwierdzając nasz status" - powiedział Osiecki, cytowany w komunikacie.

Aktywa funduszy Altus TFI wzrosły o 2,26 mld zł w ciągu trzech kwartałów 2016 r.

"Systematyczny wzrost aktywów miał wpływ na rekordowy zysk netto w I półroczu 2016 r., który wzrósł o 51,8% do 34,6 mln zł, licząc rok do roku. Liczę, że napływy w III kwartale dodatkowo przełożą się pozytywnie na wyniki finansowe spółki w tym roku i w kolejnych okresach obrachunkowych" - dodał prezes.

Altus TFI S.A. jest jednym z największych w Polsce niezależnych (tzn. niepowiązanych bezpośrednio z żadną instytucją finansową) towarzystw funduszy inwestycyjnych i jednocześnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się podmiotów w polskiej branży TFI. Od lipca 2014 r. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz