Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

AmRest później na Ukrainie

0
Podziel się:

AmRest Holdings N.V. zdecydował, że opóźni rozwój biznesu na rynku ukraińskim.

AmRest Holdings N.V. zdecydował, że opóźni rozwój biznesu na rynku ukraińskim - poinformowała spółka w komunikacie. AmRest zamierzał na Ukrainie otworzyć w tym roku 1-3 lokale.

"Decyzja ta podjęta została w oparciu o doświadczenia zebrane przez AmRest na przestrzeni ostatniego roku. Jesteśmy przekonani, że w ciągu kilku lat rynek nieruchomości i ogólna sytuacja rynkowa stworzą bardziej korzystne warunki rozwoju" - napisano w komunikacie.

"Wierzymy w potencjał rynku restauracyjnego na Ukrainie. Jego wykorzystanie uzależnione jest jednak od ustabilizowania sytuacji na rynku nieruchomości i dalszych reform rynkowych" - dodano.

AmRest podpisał w maju tego roku umowę z węgierską spółką Kentucky Systems na przejęcie łącznie 13 restauracji Pizza Hut oraz 4 restauracji KFC na Węgrzech za 6,5 mln USD. Transakcja zakupu została sfinalizowana 30 czerwca.

Strategia AmRestu zakłada skupienie się na krajach Europy Środkowo - Wschodniej i spółka przygląda się także innym rynkom w tej części Europy. Do tej pory, prócz Polski, działała w Czechach.

AmRest planuje dalsze utrzymywanie swojej ukraińskiej spółki.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)