Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

AmRest zredukował liczbę nowych akcji w ofercie publicznej

0
Podziel się:

AmRest Holdings, który planuje zadebiutować na GPW na przełomie kwietnia i maja, zredukował liczbę akcji nowej emisji oferowanych w ofercie publicznej do maksymalnie 3,8 mln z 5 mln - poinformowała spółka w komunikacie.

"W roku bieżącym spółka uzyskuje większe niż zakładano przepływy gotówkowe z działalności operacyjnej, w związku z czym zmniejszyły się też potrzeby finansowania zewnętrznego" -napisano w komunikacie.

Spółka poinformowała, że przyczyną tej redukcji była również zawarta z ABN Amro Bank N.V. umowa kredytowa, dzięki której spółki zależne AmRest Holdings będą miały zapewnione wieloletnie finansowanie, w tym także finansowanie dalszego rozwoju sieci restauracji.

Po tej redukcji AmRest publicznie zaoferuje maksymalnie 4.818.000 akcji istniejących i oraz nie więcej niż 3.800.000 akcji nowej emisji.

Wskutek redukcji zmianie uległa także liczba akcji oferowanych w poszczególnych transzach. W transzy instytucjonalnej oferowane będzie teraz 7 mln akcji (zamiast 7,9 mln), natomiast w transzy detalicznej 1.618.000 akcji (zamiast 1.918.000).

Przedział cenowy oferowanych akcji AmRest opublikuje 10 kwietnia.

Zapisy ma akcje w transzy instytucjonalnej potrwają od 21 do 22 kwietnia, a w detalicznej, od 11 do 20 kwietnia.

AmRest, który ma 157 placówek w Polsce i Czechach, zamierza otworzyć w 2005 roku w Polsce 7-10 nowych restauracji KFC i 2-3 restauracje Pizza Hut oraz ok. 7-10 restauracji KFC w Czechach.

W 2004 roku AmRest Holdings miał 12 mln zł zysku netto i 463,2 mln zł przychodów.

AmRest jest franczyzobiorcą marek KFC i Pizza Hut w Polsce i Czechach. Franczyzodawcą jest notowana na nowojorskiej giełdzie spółka Yum, która była do niedawna akcjonariuszem spółki AmRestu.

Obecnie 100 proc. akcji AmRest należy do amerykańskiego International Restaurant Investments, która jest kontrolowana w całości przez należącą do osób fizycznych spółkę ARC.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)