Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cps
29.06.2011 12:02

Analitycy rekomendują zakup akcji Cyfrowego Polsatu

UniCredit podwyższył rekomendację dla Cyfrowego Polsatu do kupuj z trzymaj, a cena docelowa akcji spółki została podniesiona o 12 proc., do 18,90 złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz

UniCredit podwyższył rekomendację dla Cyfrowego Polsatu do _ kupuj _ z _ trzymaj _, a cena docelowa akcji spółki została podniesiona o 12 proc., do 18,90 złotych. W środę, po godzinie 11.00 za jedną akcję Cyfrowego Polsatu płacono 16,26 zł.

Analitycy UniCredit zwracają uwagę, że zamknięcie transakcji sprzedaży 24,7 proc. akcji Cyfrowego Polsatu przez dwóch głównych akcjonariuszy usunęło podstawowy ostatnio czynnik ryzyka dla notowań tej firmy. Uważają oni, że podwojenie dzięki temu liczby akcji spółki w wolnym obrocie giełdowym może spowodować, że w marcu 2012 roku Cyfrowy Polsat powróci do indeksu WIG 20, a także zwiększy jego udział w indeksie MSCI do około 1,3 proc.

Dodatkowo UniCredit uważa, że telewizja Polsat powinna zwiększać udział w rynku telewizyjnym, po tym jak stacja ta weszła do trzech nowych kanałów dystrybucyjnych: Cyfra+, Multimedia i _ n _.

Tagi: cps, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz