Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
forte
05.07.2012 10:15

Analitycy wycenili akcje Forte. Zalecają....

Analitycy DM BDM, w raporcie z 2 lipca, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Forte od "trzymaj" z ceną docelową na poziomie 12 zł. Raport wydano przy kursie 11,9 złotego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)

Analitycy DM BDM, w raporcie z 2 lipca, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Forte od _ trzymaj _ z ceną docelową na poziomie 12 zł. Raport wydano przy kursie 11,9 złotego._ _

_ - Spadające ceny płyt drewnopochodnych, głównego składnika kosztów w spółce, wpływają na poprawę teoretycznych spreadów i marż. Liczymy, że spadki notowań płyt utrzymają się przynajmniej do końca 2012 roku _ - napisali w raporcie analitycy._ _

_ - Z drugiej strony obserwowany regres krajowej produkcji sprzedanej mebli i wyraźne spowolnienie w Niemczech przełoży się na niższe wolumeny w spółce. W naszej opinii spadek wolumenu nie będzie jednak tak dotkliwy jak w branży dzięki m.in. odpowiedniemu pozycjonowaniu produktów _ - dodali.

Prognoza DM BDM dla Forte na 2012 r. to 30,2 mln zł zysku netto, 39,1 mln zł zysku operacyjnego i 548,7 mln zł przychodów.

Tagi: forte, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz