Notowania

pkp
16.09.2014 15:13

Analitycy zalecają kupowanie akcji PKP Cargo. Ale...

Raport wydano przy kursie spółki na poziomie 75,1 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKP Cargo)
Adam Purwin, prezes PKP Cargo

Analitycy Raiffeisena, w raporcie z 15 września, obniżyli cenę docelową akcji PKP Cargo do 90 zł z 99 zł wcześniej. Nadal rekomendują "kupuj".

Raport wydano przy kursie spółki na poziomie 75,1 zł.

Analitycy uważają, że argumentami przemawiającymi za zakupem akcji PKP Cargo są zarówno wskaźnik EV/EBITDA poniżej 5, stopa dywidendy zbliżona do 4 proc., jak również ekspozycja na cykliczne segmenty gospodarki, gdzie oczekiwany jest w długim okresie wzrost zbliżony do PKB.

_ Mimo niższych przychodów z transportu eksportowanego węgla spółka poprawiła w drugim kwartale marże, a praca przewozowa oczyszczona o eksport węgla wzrosła w pierwszej połowie roku o blisko 3 proc. _ - napisali autorzy raportu.

W ocenie analityków oszczędności kosztowe PKP Cargo w 2014 sprawią, że mimo spadku przychodów spółka wypracuje wyższy znormalizowany wynik EBITDA w porównaniu do poprzedniego roku.

_ Główne źródła ograniczenia kosztów to spadek taryfy za dostęp do infrastruktury, zmniejszenie zatrudnienia (łączne koszty pracy spadły w pierwszej połowie roku mimo wzrostu średniej płacy), reorganizacja struktury zakładów naprawczych i oszczędności kosztów zmiennych w nowych kontraktach _ - podano w raporcie.

Zdaniem analityków Raiffeisena potencjalne przejęcia mogą poprawić strukturę kapitału spółki i zapewnić większą dywersyfikację źródeł przychodów. _ Duża liczba aktywów na sprzedaż sprawia że istnieje szansa na przynajmniej jedną akwizycję _ - dodali.

Na początku września PKP Cargo poinformowało o zaangażowaniu w kilka procesów akwizycyjnych. Spółka analizuje przejęcie firmy Advanced World Transport, największego prywatnego towarowego przewoźnika kolejowego w Europie oraz dwóch krajowych spółek: CTL Logistics i Pol-Miedź Trans z grupy KGHM.

Tagi: pkp, kgh, pol, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz