Notowania

tvn
14.09.2011 12:38

Analitycy zrewidowali rekomendację. Cena docelowa TVN mocno w dół

Analitycy Erste Group, w raporcie z 14 września, obniżyli rekomendację dla TVN do "akumuluj" z "kupuj", a cenę docelową dla jednej akcji spółki do 16 zł z 21 złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Analitycy Erste Group, w raporcie z 14 września, obniżyli rekomendację dla TVN do _ akumuluj _ z _ kupuj _, a cenę docelową dla jednej akcji spółki do 16 zł z 21 złotych.

Raport został wydany przy cenie 13,6 złotego. W środę o godz. 11.57 za akcje TVN płacono 13,19 złotego.

Zobacz dzisiejsze notowania TVN

Analitycy Erste uważają, że mimo, iż TVN jest nadal liderem segmentu telewizyjnego w Polsce, to Cyfrowy Polsat sukcesywnie umacnia swoją pozycję. Uważają oni, że obiecującym aktywem grupy jest portal Onet.pl, a umowa zawarta z TP SA może poprawić wyniki przynoszącej straty platformy cyfrowej _ n _.

Analitycy Erste Group nie zapominają także o tym, że spółka czeka na nowego akcjonariusza większościowego, w związku z planowaną sprzedażą 56-proc. pakietu akcji TVN przez ITI Holding.

Erste Group prognozuje, że przychody TVN w tym roku wyniosą ponad 2,6 mld zł, zysk na działalności operacyjnej sięgnie 440,5 mln zł, a zysk netto 186,9 mln zł. W roku 2012 wielkości te wyniosą kolejno: 2,9 mld zł, 536,6 mln zł oraz 241,6 mln złotych.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: tvn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz