Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Atmosfera wyczekiwania dotarła również do giełd w Azji

0
Podziel się:

Czwartkowe słabsze dane o japońskiej wymianie handlowej nie zniechęciły inwestorów do zakupu akcji.

Atmosfera wyczekiwania dotarła również do giełd w Azji
(Jens Schott Knudsen/Flickr)

Atmosferę wyczekiwania na decyzję Fed czuć nie tylko w Europie i USA, ale także w Azji. Indeksy giełd z tej części świata zgodnie notowały w czwartek wzrosty, tymczasem ekonomiści są podzieleni, co do tego, jaki będzie dalszy los stóp procentowych w USA.

Czwartkowe słabsze dane o japońskiej wymianie handlowej nie zniechęciły inwestorów do zakupu akcji. Główny indeks giełdy w Tokio zyskał w czwartek ponad procent. Deficyt w handlu zagranicznym w sierpniu wyniósł 567,9 mld jenów, wobec prognozowanego deficytu na poziomie 541 mld jenów. Miesiąc wcześniej wynik był znacznie lepszy, gdyż deficyt wyniósł 268,4 mld jenów.

Słabo wypadła również dynamika eksportu i importu. Wartość towarów przywożonych zza granicy spadła w sierpniu 3,1 procent rok do roku wobec prognozowanego spadku o 2,2 procent. Z kolei eksport wzrósł o 3,1 procent rok do roku, względem prognozowanego wzrostu o 4 procent oraz wzrostu o 7,6 procent miesiąc wcześniej.

Notowania indeksu Nikkei w czwartek

Pozostałe azjatyckie indeksy również notowały wzrosty. Około procent zyskiwał chiński Shanghai Composite, a także główny indeks giełdy w Singapurze.

Po przebiegu czwartkowej sesji na giełdach w Azji widać, że dominują na rynku oczekiwania na najważniejszą decyzję ostatnich tygodni. O godzinie 20 amerykański bank centralny opublikuje decyzję dotyczącą stóp procentowych, a także projekcje makroekonomiczne dla amerykańskiej gospodarki. Do tego czasu atmosfera oczekiwania będzie widoczna również na europejskich parkietach. Wzrosty na giełdach w Azji zdradzają, że inwestorzy raczej oczekują, że stopy procentowe w USA pozostaną na niezmienionym poziomie. Więcej na ten temat przeczytasz w komentarzu giełdowym money.pl.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)