Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Baltic Business Forum nt. polsko-ukraińskiego projektu ws. zatrudnienia 18-20 IV

0
Podziel się:

Warszawa, 10.04.2018 (ISBnews) - Podczas 10. Baltic Business Forum, które odbędzie się 18-20 kwietnia w Świnoujściu ruszy polsko-ukraińska kampania pod nazwą "Partnerstwo i zatrudnienie". Projekt ma na celu zwalczanie patologii na polskim rynku rekrutacji i zatrudniania pracowników z Ukrainy, poinformowali organizatorzy. Tegoroczny BBF będzie również poświęcony takim tematom, jak współpraca gospodarcza krajów Regionu ABC: Adriatyk-Bałtyk-Morze Czarne, bezpieczeństwu, energetyczne oraz kwestiom samorządowym. Agencja ISBnews jest patronem medialnym Forum.

Baltic Business Forum nt. polsko-ukraińskiego projektu ws. zatrudnienia 18-20 IV

Polsko-ukraińskie przedsięwzięcie pod nazwą "Partnerstwo i zatrudnienie", łączące organizacje pracodawców i agencji zatrudnienia oraz przedsiębiorców z Polski i z Ukrainy, to długofalowy projekt, który ma ucywilizować rynek pracy w Polsce, który jest coraz bardziej atrakcyjny dla pracowników z Ukrainy, podkreślono w komunikacie.

"Patologie na rynku pośrednictwa pracy i zatrudniania to problem zarówno na Ukrainie, gdzie działa wiele nieuczciwych firm pobierających opłaty od kandydatów do pracy, ale również w Polsce, gdzie Ukraińcy często pracują na czarno" - powiedział cytowany w komunikacie Jacek Piechota, prezes Polsko- Ukraińskiej Izby Gospodarczej, która jest inicjatorem projektu we współpracy Ogólnoukraińskim Stowarzyszeniem Agencji Zatrudnienia.

Podkreślił, że do projektu będą dopraszane kolejne podmioty, jak np. Państwowa Inspekcja Pracy czy polskie organizacje pracodawców, by w obu krajach promować dobre standardy rekrutacji i zatrudnienia Ukraińców, jak również wiarygodne agencje pracy i rzetelnych pracodawców, by zwiększyć atrakcyjność pracy w Polsce dla fachowców i specjalistów z Ukrainy. Inauguracja kampanii przewidziana jest na trzeci dzień trwania Baltic Business Forum, czyli na piątek 20 kwietnia.

Z kolei pierwszy dzień Forum poświęcony będzie współpracy gospodarczej krajów Regionu ABC: Adriatyk-Bałtyk-Morze Czarne. W debacie otwarcia weźmie udział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Pierwszy dzień Forum poświęcony będzie również rynkom perspektywicznym dla polskiego handlu zagranicznego.

"Promowanie tych rynków wymaga infrastruktury transportowej. A dziś problemem jest sprawne dotarcie z towarami znad Morza Bałtyckiego do Morza Czarnego. Dlatego tak bardzo potrzebna jest współpraca nie tylko w ramach Unii, ale także z Białorusią i Ukrainą. Bez nich nie otworzy się śródlądowych dróg wodnych" - wskazał Dariusz Szymczycha, wiceprezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Europa-Północ-Wschód, organizatora BBF.

W tym dniu odbędzie się też debata na temat współpracy technologicznej i produkcyjnej firm sektora obronnego z państw regionu ABC.

W drugim dniu Forum planowane są dyskusje o energetyce. W dyskusji o Unii Energii i samowystarczalności energetycznej weźmie udział współtwórca koncepcji Unii Energii, były premier prof. Jerzy Buzek. O wyzwaniach polityki ekonomicznej i globalizacji będzie mówił były wicepremier i minister finansów prof. Grzegorz Kołodko, podano także w materiale.

Gościem specjalnym trzeciego dnia BBF będzie Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar.

Baltic Business Forum odbywa się w Świnoujściu od 2009 r. W konferencjach biorą udział aktualni i byli ministrowie, przedstawiciele samorządu terytorialnego, szefowie agend rządowych, a także znani i cenieni eksperci oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Główny trzon uczestników i prelegentów Forum stanowią przedsiębiorcy z krajów Europy Środkowo- Wschodniej i Azji. Są to zarówno wielkie spółki, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)