Notowania

finanse
28.04.2017 13:36

Bank Handlowy podtrzymuje, że chce osiągnąć 2-cyfrowe ROE w br.

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 28.04.2017 (ISBnews) - Bank Handlowy chciałby osiągnąć pod koniec tego roku zwrot z kapitałów (ROE) o wartości dwucyfrowej, poinformował prezes Sławomir Sikora. 

"Chciałbym, by w tym roku to ROE było dwucyfrowe, co biorąc pod uwagę pierwszy kwartał będzie trudne. Raczej to w ostatnim kwartale tego roku będziemy mogli zanotować dwucyfrowe ROE" - powiedział Sikora podczas konferencji prasowej. 

Wskaźnik ROE Banku Handlowego w I kw. 2017 r. wyniósł 8,7% wobec 8,2% rok wcześniej. 

Po wynikach za III kw. ub. roku Sikora informował, że celem banku jest utrzymanie 2-cyfrowego ROE w 2017 r., jeśli nie zwiększą się regulacyjne wymogi kapitałowe i nie zmaterializują się kolejne upadłości banków spółdzielczych. 

Prezes poinformował dziś, że oczekuje, iż koszty składek na Bankowy Fundusz Gwarancyjny w tym roku będą podobne do ubiegłorocznych.

"Z punktu widzenia całego roku koszty BFG będą podobne, jak w 2016. To będzie kwota ok. 70 mln zł" - powiedział Sikora. 

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie - najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r.

 

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz