Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bank Millennium 'raczej nie wypłaci dywidendy' z zysku za 2017 r.

0
Podziel się

Warszawa, 04.01.2018 (ISBnews) - Bank Millennium "raczej nie wypłaci dywidendy" z zysku za 2017 r. w związku z zaleceniami Komisji Nadzoru Finansowego, ale "robi wszystko", by móc wypłacić dywidendę z tegorocznego zysku, poinformowali przedstawiciele banku podczas czatu inwestorskiego. 

Bank Millennium 'raczej nie wypłaci dywidendy' z zysku za 2017 r.
bDzNSvRx

"Polityka dywidendowa banku zakłada wypłatę dywidendy na poziomie 35-50% zysku netto, przy założeniu, że spełnione zostaną zalecenia Komisji Nadzoru Finansowego w zakresie wypłaty dywidendy. Po ogłoszeniu przez KNF w dniu 24 listopada 2017 r. stanowiska w sprawie wypłaty dywidendy z wyników za 2017 rok, bank raczej nie wypłaci dywidendy. Oficjalne stanowisko zarząd poda w odpowiednim czasie" - czytamy na czacie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII).

Jednocześnie bank deklaruje chęć wypłaty z zysku wypracowanego w bieżącym roku.

"Robimy wszystko, by móc wypłacić dywidendę z zysku za rok 2018. Np. przeprowadziliśmy emisję długu podporządkowanego T2 na 700 mln zł" - czytamy także.

bDzNSvRz

Pod koniec grudnia ub.r. KNF zgodziła się na zaliczenie przez Bank Millennium środków pozyskanych z emisji obligacji podporządkowanych o wartości nominalnej 700 mln zł, wyemitowanych przez bank 7 grudnia 2017 r., jako instrumentów w Tier II banku.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii.

bDzNSvSa
Źródło:
KOMENTARZE
(0)