Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bardzo udana sprzedaż akcji EKO Holding

0
Podziel się

Redukcja zapisów na akcje w transzy inwestorów indywidualnych wyniosła około 68,35 procent.

Bardzo udana sprzedaż akcji EKO Holding
(Nruboc/Dreamstime)
bEhAtDsl

Redukcja zapisów na akcje spółki handlowej Eko Holding w transzy inwestorów indywidualnych wyniosła około 68,35 procent, poinformowała firma która oferowała 12.245.000 nowych akcji serii D w ofercie publicznej po 7,2 złotych.

_ - Jestem bardzo szczęśliwy, że oferta Eko Holding spotkała się z tak dużym odzewem inwestorów. Jestem przekonany, że wszyscy, którzy złożyli zapisy na nasze akcje przekonają się, że to bardzo dobra inwestycja. Jednocześnie wiem, że ciąży na nas duża odpowiedzialność. Naszym celem jest realizacja ambitnej strategii rozwoju, wypracowywanie coraz lepszych wyników finansowych i prowadzenie czytelnej i jasnej komunikacji z akcjonariuszami _ - powiedział prezes Eko Holding Krzysztof Gradecki.

Cena emisyjna i cena sprzedaży akcji Eko Holding była ustalona na 7,2 zł za akcję Wartość nowej emisji wynosi 88,2 mln zł i jest wyższa od zakładanej w prospekcie emisyjnym o 4,2 mln złotych.

bEhAtDsn

Spółka podała wcześniej, że jej strategia zakłada rozwój poprzez przejęcia (zarówno w obszarze hurtu jak i detalu), zasilenie kapitału obrotowego spółki, modernizację sklepów, spłatę zobowiązań kredytowych, zakup nieruchomości pod nowe obiekty handlowe jak i wykup obiektów dzierżawionych.

Eko Holding - jedna z największych sieci supermarketów w Polsce, z wiodącą pozycją w Polsce południowo-zachodniej - posiada blisko 220 sklepów własnych EKO i ponad 500 franczyzowych Rabat. Jest także krajowym liderem dystrybucji artykułów drogeryjnych pod marką Polska Grupa Drogeryjna.

W 2009 roku spółka wypracowała 20,1 mln zł zysku przy przychodach na poziomie 1.212,7 mln zł. Prognoza na 2010 r. zakłada 29,0 mln zł zysku netto przy przychodach rzędu 1.247,0 mln złotych.

bEhAtDst
bEhAtDsO
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)